Domů / Novinky / Neutrácejte zbytečně za „levné“ pneumatiky, nevyplatí se to

Neutrácejte zbytečně za „levné“ pneumatiky, nevyplatí se to

zimní pneu
Utrácet za levné pneumatiky se nevyplácí.

 

Nákupem nejlevnějších pneumatik v dlouhodobém horizontu nic moc neušetříte, ba naopak. Ideálním řešením nejsou ani celoroční pneu. Ušetřit se na obutí dá, ale musíte vybírat chytře s ohledem na to, jak a kde jezdíte. Nebojte se, není to žádná věda. Ukážeme vám, na co se zaměřit.

Proč s nejlevnějšími pneumatikami neušetříte?

Zdánlivě výhodný nákup nejlevnějších pneumatik ze supermarketu se dlouhodobě nevyplácí. Jednorázově sice ušetříte pár stovek, ale životnost obutí z levné směsi je mnohem kratší, takže novou sadu bude kupovat už po dvou letech, a ne po 6 letech. Dalším faktorem ovlivňujícím celkovou úsporu, je valivý odpor, který může snížit spotřebu vozu až o 30 %, ale na úsporu paliva se u levných pneu asijské produkce moc nehledí.

Komu se vyplatí celoroční pneumatiky

Celoroční pneu jsou v každém ohledu kompromisem. Co výrobce přidá na jedné straně, musí ubrat na druhé. V našich klimatických podmínkách jsou vhodné jen pro sváteční řidiče, kteří si mohou dovolit jízdu o pár hodin či dní odložit. A když se venku žení všichni čerti, tak nevyjíždějí. Pokud bydlíte na jihu Moravy, kde se sníh objeví jednou za uherský rok a vyrážíte jen na nákupy do nejbližšího obchodu. Pak jste tím pravým adeptem. Pořízením kvalitní sady celoročních pneumatik ušetříte asi 1000 Kč ve srovnání s nákupem průměrných letních a zimních pneu.

Jak vybírat podle výsledků nezávislých testů pneumatik

Nejspolehlivější cestou, jak si vybrat správné zimní obutí, je sledovat výsledky testů zimních pneu, které zastřešují nezávislé autokluby. Výsledky ale nesledujte jen žebříčkově. Pneumatiky z horních příček pro vás nemusí být automaticky ideální. Celkové hodnocení je složeno z výsledků z různých disciplín. Pokud je pro vás hlučnost a chování na sněhu zanedbatelné, ale chcete hlavně obutí s nízkým valivým odporem a dlouhou životností, s nímž ušetříte za palivo, zaměřte svou pozornost právě na modely, které v tom vynikají.

Vychytávky, za které se vyplatí si připlatit

Přidanou hodnotou pneumatik jsou také nadstandardní technologie, které zvyšují životnost, komfort při jízdě a celkovou bezpečnost. Názvy vychytávek i jejich nabídka se u každého výrobce liší. Třeba Continental vybavil některé své modely technologií ContiSeal™, která zacelí defekty až do velikost 5 mm. Tišší jízdu a větší komfort ve vozidle zase zajišťuje ContiSilent™. Takových vychytávek existuje mnohem víc. Pokud hodně jezdíte, seznamte se s nimi a zvažte, zda se vám dobře vybavená pneu nevyplatí přece jen víc.

Při výběru sledujte testy nezávislých testů pneumatik, berte ohled na typ vozu, ale také to kdy, kam a jak často jezdíte. Kromě ceny a úspory myslete také na bezpečnost a sledujte také chování pneumatiky v různých podmínkách. Těch pár ušetřených stovek za zbytečný hazard přece nestojí.

 

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …