Domů / Novinky / Při výběru pneumatik vám nejlépe pomůžou odborné a nezávislé testy

Při výběru pneumatik vám nejlépe pomůžou odborné a nezávislé testy

Připadá vám výběr pneumatik jako náročný úkol? Většina motoristů se v pneumatikách příliš neorientuje a když přijde nejvyšší čas na jejich pořízení, tak se zároveň objeví i problém, jaké pneumatiky vybrat.

Výběr mohou usnadnit testy pneumatik, jedná se o nejlepší způsob, jak zjistit, zda-li pneumatika skutečně odpovídá požadavkům řidiče. Ačkoliv jsou si všechny pneumatiky velmi podobné, tak jejich vlastnosti se velmi liší. Testy mohou řidiči prokázat, jestli je vhodné danou pneumatiku vůbec pořizovat, nebo jestli sáhnout po jiném modelu.

 

Testy pneumatikVšechny testy jsou prováděny na zimních i letních pneumatikách, rozdílná období totiž přináší i rozdílné podmínky a vlastnosti. Za směrodatné považuje mnoho řidičů EU štítky, je ovšem na pováženou, jestli má smysl se řídit jen tímto označením, jelikož tyto štítky porovnávají pouze 3 kritéria. Popularita proto vzrostla především u nezávislých testů, kde je vyzkoušeno kolem 1500 pneumatik, u kterých se hodnotí až 20 kritérií. To už je dostatečně velký počet kritérií na to, aby řidič mohl rozpoznat skutečně kvalitní pneumatiku.

 

Jedním z nejdůležitějších kritérií je brzdění a přilnavost k vozovce. Přilnavost je velmi podstatná pro správnou ovladatelnost vozu. Ta by měla být co nejlepší na suché, mokré, prašné i zledovatělé vozovce. Následné brzdění by mělo být účinné a to rovněž za všech podmínek. Jednotlivá kritéria posuzování si můžete prohlédnout níže.

Testy pneumatik

Na testování se podílí motokluby a odborné časopisy. Testy zcela nepochybně zachrání i mnoho řidičů, kteří by si za jiných okolností mohli zakoupit pneumatiky se zcela nevhodnými vlastnostmi. Velkou výhodou je zde skutečnost, že testy nedělá sám výrobce, ale nezávislé strany. Jen tak je jistota, že jsou výsledky nezkreslené. Testované pneumatiky jsou voně dostupné v distribučních sítích, úmyslně jsou tak zkoušeny modely, které jsou mezi řidiči nejčastěji nakupovány, aby každý věděl, jestli nakupuje dobře.

Testy pneumatik

Speciality testů mohou souviset i s opotřebením, uživatel se tak dozví, jak je na tom jaká pneumatika s životností. Po provedení testů získávají pneumatiky známky a ačkoliv bývají u nejlepších výrobců jen nepatrné rozdíly, tak u některých jde o výrazný nesoulad mezi vlastnostmi.

Pokud jste doposud spoléhali při výběru pneumatik na svůj instinkt, na nejlepší cenu nebo na doporučení kamaráda, tak začněte konečně vybírat inteligentně. Testy pneumatik jsou dostupné každému na portále pneumatiky.cz, kde lze sledovat testy u jednotlivých značek. Správným výběrem se výrazně zvyšuje bezpečnost řidiče, nízká cena nesmí být směrodatná, pokud si chcete být jistí, že jste zvolili nejbezpečnější volbu. Testují se pneumatiky pro všechny typy vozů a ti i pneu pro motorky, takže testování pokrylo všechny typy pneumatik, aby každý věděl, jestli vybírá správně.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář