Domů / Novinky / Land Rover představuje své první hybridní SUV

Land Rover představuje své první hybridní SUV

Land Rover je světově uznávaná značka, se kterou se ovšem nesetkáme na každém kroku. Jeho modely jsou obojživelným důkazem, že je možné vyrábět vozy, které se mohou brodit pískem uprostřed rozpálené pouště, bahnem v hustých močálech, ale i vodou přes kamenité řeky.

Málokdy nás ovšem tato automobilka překvapí něčím novým. Od doby, kdy začala spadat pod Mumbajskou skupinu největší indické automobilky světa, Tata Motors, se očekávalo, že přijde konečně s něčím výjimečným. Zdá se, že tento okamžik konečně nastal.

Range-Rover-HybridKompletní představení se ovšem dočká svého vrcholu za měsíc ve Frankfurtu. Půjde o nové SUV. Ne ovšem o ledajaké SUV, půjde o hybrida, který bude kombinovat hybridní technologii zahrnující dieselový motor a elektromotor napojený na lithium-iontovou baterii. Celkový výkon vozu bude 340 koní.

Konkrétně se jedná o spojení 3L SDV6 motoru a elektromotoru. Aby byly tyto hybridy více prodejné, tak budou dostupné hned ve dvou modelových verzích. První z nich je Range Rover Hybrid a druhým je Range Rover Sport Hybrid. Zcela fascinující je také spotřeba obou těchto vozů. Jelikož se do módy dostaly vozy a minimální spotřebou, tak i Land Rover se pokusil připojit k těmto standardům.

Land-Rover-Range-Rover-Hybrid-front-three-quarter-796x528Každý z vozů má průměrnou spotřebu paliva 6.4L/100km, a celkové emise pouze CO2 169g/km. Land Rover pochopitelně nehodlá držet tyto dravce zavřené v kleci, ale na svobodu je chce vypustit při předvádění svého skvělého výkonu. Automobily budou vypuštěny na slavnou hedvábnou stezku, které povede až do Bombaje. Cesta bude dlouhá 16000km a očekávaný příjezd bude 15 října. Volba tohoto cíle je logická, automobilka sídlí v Mumbaji, tudíž povede cesta tam.
Společně s poodhalením těchto dvou modelů se objevila celá řada otázek. Většinu uživatelů zajímá především to, kdy budou oba modely k dispozici na trhu. Zakoupit je bude možné hned začátkem příštího roku. Již nyní je ovšem netrpělivě očekávaná jejich premiéra ve Frankfurtu.

O

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář