Domů / Ford / Nový Focus ST přichází

Nový Focus ST přichází

Nový Focus patří mezi nejoblíbenější hot hatche na trhu. Nyní je tu i jeho nejnovější generace, kterou Ford vypiplal do posledního detailu.

Novinka od Fordu

Ford konečně odhalil tuto dlouho očekávanou novinku, která disponuje přeplňovaným zážehovým čtyřválcem 2.3 EcoBoost, který známe například z Mustangu, i přesto však bude stále dostupná i verze se vznětovým turbodieselem 2.0 EcoBlue.

Poháněná jsou především přední kola v kombinaci s benzínovým motorem je však využíván elektronický samosvorný diferenciál. Ten napomáhá stabilitě v zatáčkách. V kombinaci s trvale řízeným tlumením CCD umožňuje navíc upravovat chování vozu dle potřeb řidiče.

„Inteligentní technika umožní udělat z Focusu ST Jekylla i Hydea, když pomocí stisknutí tlačítka promění rafinovaný tourer do soustředěného výkonného auta,“ říká šéf evropské divize Ford Performance Leo Roeks.

Zajímavý vzhled

Nové ST zaujme také inovovaným sportovním vzezřením, na kterém nejvíce zaujme nová maska chladiče s technologií pro lepší chlazení motoru a výraznější spoiler. Naopak sbohem dal Ford tradičním dvojkoncovce situované ve střední části vozu a to kvůli praktičnosti, aby šel k vozu přidělat i tažný systém. Uvnitř interiéru nalezneme například volant s masivním věncem či sedačky od Recara.

Novinka by se měla začít prodávat v létě 2019 a stejně jako předchozí generace bude dostupná nejen coby pětidvéřový hatchback, ale také jako kombík.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

I takovíto lidé kupují Focus RS

Pokud si představíme profil řidiče nového Fordu Focus RS, nejspíše to bude třicátník či mladší …