Domů / Inzerce / Sháníte zimní pneu 205/55 R16? Známe výsledky testu Autoklubu ČR!

Sháníte zimní pneu 205/55 R16? Známe výsledky testu Autoklubu ČR!

Stále nemáte přezuto a hledáte informace, které by vás dovedly k nejlepšímu obutí? Nemusíte pro ně chodit daleko. Autoklub ČR provedl každoroční srovnání dezénů a zohlednil všechna důležitá kritéria. Pro tentokrát však komisaři netestovali ekonomické pneu, a dokonce minuli obloukem i střední třídu. Do hledáčku se jim dostaly top pneumatiky od předních světových výrobců. Nepřestávejte číst a dozvíte se, jestli se investice do prémiových výrobků vyplatí.

continental-wintercontact-ts-860

V zimě jde o život, kvalitu pneumatik nepodceňujte

Proč chodit kolem horké kaše? Výsledky testů Autoklubu ČR jasně ukázaly rozdíly mezi levnými a prémiovými pneumatikami. Na silnici jde o život po celý rok, ale během zimy se dostávají do úzkých i zkušenější řidiči. Proto byste neměli nad úsporou v řádu několika set korun přemýšlet a raději investovat do bezpečí.

Prémiové zimní pneu 205/55 R16 získaly velmi dobré hodnocení. Z osmi testovaných dezénů získaly tři hodnocení „velmi dobré“, tři „dobré“ a zbylé dvě „vyhovující“. Po horším hodnocení komisaři sáhnout nemuseli.

Jak se testovalo?

Odborná porota z Autoklubu ČR testovala druhý nejrozšířenější rozměr pneumatik na vozech Audi A3 a VW Golf 1.4 TSI, a to rovnou na dvou místech – na polygonu nedaleko německého Hannoveru a ve švýcarském Ulrichenu. Pro konečný výsledek byly důležité všechny kategorie. Jako referenční pneu posloužil dezén Michelin Alpin 5, který se umístil na druhém místě. Vítězná pneu byla v době testování horkou novinkou.

1. Continental WinterContact TS 860

Vítěz může být jen jeden a ve srovnání zimních pneu 205/55 R16 to byla pneu značky Continental. Dezén WinterContact TS 860 vynikl v mokrém handlingu, brzdění s ABS na suchém asfaltu, akceleraci na sněhu, ale také v disciplínách jako mokrý povrch – kruhová dráha, brzdění na mokru a 4×4 ABS brzdy na sněhu. Komisaři z Autoklubu ČR vyzdvihli také nízkou hlučnost.

Pneu Continental WinterContact TS 860 však nejvíce oslnila brzdnou dráhou. Porazila všechny konkurenty, a to rovnou na všech typech povrchů. Za pozornost stojí také druhý nejnižší valivý odpor.

2. Michelin Alpin 5

Referenční pneu Michelin Alpin 5 sice skončila „až“ na druhém místě, ale přesto patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu k mání. Pneu vyhrála v kategorii záběr na sněhu a zároveň se umístila jako druhá v kategoriích brzdění na mokru s ABS a mokrý handling. Autoklub ČR potvrdil to, co o pneu říká francouzský výrobce – jedná se o vynikající volbu, se kterou se se na vlhké a zasněžené vozovce budete cítit mnohem bezpečněji.

3. Dunlop Winter Sport 5

Bronzová příčka patří „dunlopce“. Pneu Dunlop Winter Sport 5 je podle komisařů velmi bezpečná a ekonomická. Druhé místo v kategoriích akcelerace na sněhu, brzdění na sněhu a kruhová dráha – mokrý povrch potvrzují její kvality.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Spousta z vás ji chce strávit v krásném …