Domů / Novinky / Jaké pneumatiky vybrat na letošní zimu pro SUV

Jaké pneumatiky vybrat na letošní zimu pro SUV

zimní pneu

Majitelé SUV by měli před nákupem nových zimních pneu popřemýšlet nad tím, v jakých podmínkách se pohybují, jak daleko jezdí a také jakým stylem řídí. Trh s pneumatikami pro SUV už je dnes dostatečně bohatý na to, aby si každý mohl vybrat to, co mu vyhovuje. Správné obutí vás podrží v každém terénu a ušetří vám tisíce za pohonné hmoty. Zjistěte, podle čeho vybírat.

Jak vybírat zimní pneu

Nekupujte zajíce v pytli a sledujte nezávislé testy zimních pneumatik. Je to nejspolehlivější cesta, jak si vybrat kvalitní obutí. Tento způsob doporučují dokonce i sami výrobci. Pokud už máte vybráno a váháte, obraťte se na specializovaného prodejce pneumatik a nechejte si poradit.

Využívejte své SUV naplno po celý rok

Letní a zimní pneu se liší víc, než se zdá. Mají nejen odlišný typ a hloubku dezénu, ale hlavně jinou pryžovou směs. Letní pneumatiky jsou na zimu naprosto nevhodné. Při nižších teplotách tuhnou, jejich tření s vozovkou se snižuje a tím se rapidně zhoršuje trakce a brzdná dráha. Někde na pomezí letních a zimních jsou celoroční pneu, které jsou kompromisem v každém ohledu, a nikdy vás v zimě nepodrží tak jako zimní pneu.

Na co si dát pozor u zimních pneu pro SUV

SUVéčka jsou ve srovnání s běžným automobily těžší, mají výše položené těžiště a také vyšší spotřebu, takže výběr pneumatik s nižším valivým odporem vám za jednu zimu ušetří stovky až tisíce korun.

Prémiové obutí Michelin Pilot Alpin 5 SUV do

Prémiové zimní obutí pro silná auta Pilot Alpin 5 SUV od Michelinu si poradí i s náročným terénem. Neohrozí vás mokrá břečka ani ledovka. Pneumatiky mají směrový dezén s hlubokými drážkami, které rychle odvádí vodu z běhounu a omezují tak vznik aquaplaningu. Drobné lamely s ostrými hranami se zase krásně zaříznou do ledové krusty na namrzlé vozovce. Pilot Alpin 5 SUV jsou vyztužené, takže s nimi klidně můžete vyrazit i do terénu.

Zlatá střední cesta Barum Polaris 5 4×4

Pneumatiky Barum Polaris 5 4×4 jsou vylepšenou verzí populární Barum Polaris 3. Obutí vás bezpečně dovede do cíle za všech zimních podmínek. Jejich velkou výhodou je snížený valivý odpor a vyšší kilometrový nájezd. Obutí vám déle vydrží, ušetříte za palivo, a vaše jízda bude příjemně tichá. A navíc vás může hřát dobrý pocit, že snižujete emise CO2.

Méně známé Debica Frigo SUV

Méně známé zimní pneu Debica Frigo SUV potěší každého milovníka svižné jízdy za všech klimatických podmínek. Pneumatiky jsou dobře technologicky vybavené. Hluboké drážky zajišťují vynikající trakci na mokrém i sněhem pokrytém povrchu. Vzorek a pryžová směs pneumatik Frigo SUV jsou vyváženy tak, aby vám dlouho vydržely a ušetřily náklady za pohonné hmoty.

Pokud se svým SUV jezdíte víc v terénu než po silnici, poohlédněte se spíše po „offroadových“ pneumatikách, které se sice na silnici moc nehodí, ale na blátě i v hlubším sněhu jsou jako doma.

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …