Domů / Lamborghini / Lamborghini představilo Gallardo LP 570-4 Squadra Corse.

Lamborghini představilo Gallardo LP 570-4 Squadra Corse.

Na Frankfurtském autosalonu představilo Lamborghini limitovanou edici „street-legal“ verzi svého slavného závodního vozu. Cena vozu je něco málo přes 4,7 miliónu korun. Lamborghini se v tiskové zprávě vyjádřilo, že Squadra Corse je vyrobeno podle předlohy závodního auta Gallardo Super Trofeo.

 

Lamborghini-Gallardo-Squadra-Corse-side-600x400Samotný název Squadra Corse odkazuje na nově vytvořené oddělení rámci společnosti Lamborghini, která spravuje všechny závodní činnosti automobilky. Vzhled vozu je klasikou pro auta Lamborghini. Nízké položení vozu a dominantní macho vzhled nás asi nepřekvapí přesto má něco do sebe. Na výběr máte ze čtyř barevných odstínů (bílá, žlutá, červená, šedá) a je jen na vás, které barvě dáváte přednost. Barvu laku můžete skombinovat z brzdovými třemi, které se nabízejí v červené, černé nebo žluté barvě.

 

Lamborghini-Gallardo-Squadra-Corse-back-600x391Na boku se honosí pruh v barvách italské vlajky a celkovou dominantou vozu je lesklý tmavě černý povrch sání vzduchu, difuzor a devatenácti palcová kola z lehké slitiny. Interiér se skládá z uhlíkových vláken a Alcantara čalounění, které dodává interiéru pikantní neotřelý vzhled. Na zákaznících je potom možnost volby ve výběru sedaček. Ten kdo chce pohodlí, si jistě vybere sadu Comfort sedaček ovšem pokud chcete mít opravdového závoďáka se vším všudy vaše volba by měla padnout na závodní sadu sedaček, které celkově umocní dojem slavného závodního vozu podle kterého je série Squadra Corse vyrobena.

 

Zrychlení z nuly na sto je u tohoto krasavce za 3,4 sekundy a může se pochlubit maximální rychlostí 320 km/h. Motor je V10 která má výkon 419 kW a spotřeba této super bestie není malá 13,5L/100km ale to zle očekávat u auta tohoto typu. Cenu za speciální verzi Gallardo, kterého je vyrobeno všehovšudy pouhých 50 kusů po celém světě začíná na 259 100 dolarů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Policejní Urus? Tohle si v Itálii rozhodně nenechají ujít!

Italská policie je známá tím, že ve své garáží přechovává několik skutečně výjimečných vozů od …

Napsat komentář