Domů / Inzerce / Nabíjecí stanice pro elektromobily: V Česku jich je málo

Nabíjecí stanice pro elektromobily: V Česku jich je málo

V Česku je zatím poměrně málo vlastníků elektromobilů. Jakmile jich ale bude více, zřejmě vznikne problém. Podaří se ho vyřešit dřív, než přijde?

Elektromobil představuje ekologickou alternativu ke klasickým vozům se spalovacími motory. Nabízí pohodlné jízdní vlastnosti a na plné dobití i dlouhý dojezd. Není tedy divu, že popularita elektromobilů celosvětově vzrůstá.

V Česku je málo nabíjecích stanic

I přes rostoucí zájem zákazníků stále přetrvává jeden problém – nabíjecí stanice pro automobily, přesněji řečeno jejich nedostatek. Vždyť v České republice je zatím pouhých 400 dobíjecích stanic. V kontextu toho, kolik se v Česku prodalo elektromobilů, jde o dostačující číslo, pokud ale jejich počet do budoucna nevznikne víc, bude to velký problém.

Tento problém naštěstí začala adresovat vláda. Ta zřejmě vidí v elektromobilech potenciál. A vypadá to, že jejich popularita dál poroste. Proto v dalších letech podpoří projekt, který má za cíl vybudovat další nabíjecí stanice pro elektromobily. Podle posledních informací by jich během čtyř let mělo vyrůst 500.

Stavba nabíjecích stanic

Dodavatelé elektrické energie v tomto odvětví také vidí potenciál. Pokud se tedy o toto odvětví zajímáte, určitě jste se dočetli, že některé společnosti budou sami stavět další nabíjecí stanice pro elektromobily. Takto má postupně vzniknout dalších několik desítek až stovek nabíjecích stanic napříč celým Českem.

Dá se ale očekávat, že opravdový zájem o stavbu nabíjecích stanic přijde až ve chvíli, kdy se lidé budou o koupi elektromobilů více zajímat. Pokud se bude jejich počet držet jen kolem několika tisíc vozidel, pak nebude mít nikdo důvod stavět další stanice. S největší pravděpodobností nás ale v dalších letech čeká rozmach elektromobilů. Tento trend už k nám dorazil, nyní jen musíme počkat na to, až na něj naskočí i další řidiči.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …