Domů / Ostatní značky / Herbert Diess, náčelník Volkswagenu si vyzkoušel Model Y Tesly a moc se mu zamlouvá

Herbert Diess, náčelník Volkswagenu si vyzkoušel Model Y Tesly a moc se mu zamlouvá

Pokud si dvě automobilky navzájem hodnotí své vozy, povětšinou se nejedná o chvalozpěvy. V případě komentáže Volkswagenu, respektive jeho šéfa Herberta Diesse na adresu Modelu Y, však na pochvalu došlo. Automobil je prý pro něj referencí pro Volkswagen, ovšem nezapomněl připustit, že ne po všech stránkách.

Musk a Diess

Důvodem, proč byly v poslední době automobilky Tesla a Volkswagen skloňovány v jedom testu častěji než kdy dřív, je setkání, během kterého Elon Musk navštívil podnik Volkswagenu, vyzkoušel si elektrické Volkswagen ID.3 a dokonce mu byl představen ještě doposud neukázaný model ID.4.

Nestává zas tak často, aby si šéfové automobilek ukazovaly vzájemně své připravované novinky. Toto setkání proto rozvířilo řadu spekulací, že by mezi Teslou a Volkswagenem mohl vzniknout určitý blíže nespecifikovaný deal, který by dával smysl pro obě strany.

V běžném světě si automobilky k sobě posílají spíše špiony, nebo si nakupují vozy konkurentů, aby je u sebe pořádně prozkoumali. Nicméně nelze předpokládat, že by něco takového Volkswagen dělal v případě Tesly. Herbert Diess však připustil, že od Tesly řídil Model Y a že se jedná vůz, který se rozhodně může stát referencí pro elektromobily od Volkswagenu.

Byť připustil, že se automobilka neztotožňuje s modelem po všech stránkách, zejména v oblasti uživatelských zážitků, jízdních vlastností, schopností aktualizace, nabíjení a dosahu je ovšem perfektní.

Diess dále uvedl, že Model Y má podobně jako ID.3 tu výhodu, že je již od počátku koncipován coby elektromobil. Díky tomu automobilky mohou zákazníkům nabídnout daleko kvalitnější produkt, než automobilky, které své elektrické modely staví na základech konvenčních vozů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …