Herbert Diess, náčelník Volkswagenu si vyzkoušel Model Y Tesly a moc se mu zamlouvá

Pokud si dvě automobilky navzájem hodnotí své vozy, povětšinou se nejedná o chvalozpěvy. V případě komentáže Volkswagenu, respektive jeho šéfa Herberta Diesse na adresu Modelu Y, však na pochvalu došlo. Automobil je prý pro něj referencí pro Volkswagen, ovšem nezapomněl připustit, že ne po všech stránkách.

Musk a Diess

Důvodem, proč byly v poslední době automobilky Tesla a Volkswagen skloňovány v jedom testu častěji než kdy dřív, je setkání, během kterého Elon Musk navštívil podnik Volkswagenu, vyzkoušel si elektrické Volkswagen ID.3 a dokonce mu byl představen ještě doposud neukázaný model ID.4.

Nestává zas tak často, aby si šéfové automobilek ukazovaly vzájemně své připravované novinky. Toto setkání proto rozvířilo řadu spekulací, že by mezi Teslou a Volkswagenem mohl vzniknout určitý blíže nespecifikovaný deal, který by dával smysl pro obě strany.

V běžném světě si automobilky k sobě posílají spíše špiony, nebo si nakupují vozy konkurentů, aby je u sebe pořádně prozkoumali. Nicméně nelze předpokládat, že by něco takového Volkswagen dělal v případě Tesly. Herbert Diess však připustil, že od Tesly řídil Model Y a že se jedná vůz, který se rozhodně může stát referencí pro elektromobily od Volkswagenu.

Byť připustil, že se automobilka neztotožňuje s modelem po všech stránkách, zejména v oblasti uživatelských zážitků, jízdních vlastností, schopností aktualizace, nabíjení a dosahu je ovšem perfektní.

Diess dále uvedl, že Model Y má podobně jako ID.3 tu výhodu, že je již od počátku koncipován coby elektromobil. Díky tomu automobilky mohou zákazníkům nabídnout daleko kvalitnější produkt, než automobilky, které své elektrické modely staví na základech konvenčních vozů.

O SV

Shlédněte také

Jeep připravuje svůj nová základní model. Stát bude na technice z Francie

Americká automobilka má v plánu dodat zákazníkům nový základní model. Ten by již měl stát na …