Domů / Novinky / Nejmenší a nejlevnější Infiniti Q30 vyráží na trh

Nejmenší a nejlevnější Infiniti Q30 vyráží na trh

Před necelými třemi desetiletí se Infiniti vyvinul z pře prodejce Nissanu na absolutně vlastní svobodnou značku, která má vysoce rozpoznatelné produkty a v některých momentech určuje i aktuální směr, jakým se bude automobilový svět ubírat.


Významný hráč trhu s luxusními vozy má na svém kontě zatím osm modelů. Nyní to vypadá, že zde bude další přírůstek v podobě Q30, která má zálusk na kompaktní segment. Nový model má za úkol rozšířit povědomí o značce a měl by to být zatím ten nejmenší a nejlevnější model, přesto by nemělo docházet tak k radikálním kompromisům. Uvidíme co nám dál Infitity Q30 přinese.

Infiniti-Q30_2016_1024x768_wallpaper_0f

Exteriér

Z původního konceptu bylo do ostré verze hodně přeneseno. Stejný základní tvar je stále přítomen a se všemi Infinity znaky. Přední nárazník tolik netrčí do prostoru a světlomety jsou vylepšené. Boční sukně již nejsou tolik agresivní a i boční zrcátka získali trochu více uhlazenosti. Ať už se vám Infiniti Q30 líbí nebo ne, jedná se o skvělý kus designu, který je skutečně kompaktní a skvěle na sebe navazuje.

Infiniti-Q30_2016_1024x768_wallpaper_04

Interiér

Experimentální linky se projevují i uvnitř interiéru. Obzvláště na palubní desce se projeví originalita a chromové prvky. Interiér nabídne prémiové prvky a všechny kusy luxusu pocházejí z dílen Německa. Dočkat se můžeme kůže, dřeva či hliníku.
Základem vozů Infinity jsou kvalitní technologie, které vám zpříjemní jízdu. Hlavním tahákem modelu je technologie Active Noise Cancellation, která by měla zabraňovat šíření hluku z motoru a silnice.
Jinak interiér nabízí klasické funkce a krásy, na které jsme u Infinity Q30 zvyklí.

Infiniti-Q30_2016_1024x768_wallpaper_11

Hnací ústrojí

Aktuální informace nabízí hned několik druhů motorů a to tři zážehové a dva vznětové motory. Objem motorů se pohybuje od 1,5 litrů do 2,2 litrů a to vše v rozmezí 107 koňských sil až po absolutní špičku 168 koňských sil. Rozdílné výkony vozů nabídnou i jiný požitek z jízdy a nebo celkovou spotřebu. Všem těmto motorům by měla velet sedmistupňová dvou-spojková převodovka.

Infiniti-Q30_2016_1024x768_wallpaper_09

Závěr

Infinity přináší kompaktní vůz Q30 se kterým má velké plány. Ať už je to rozmar nebo jen rozšíření své fanouškovské základny, Infinity ví co dělá. Jinak by Q30 nebyla tak dobrá jak je. Za to si zaslouží Infinity palec nahoru.

Infiniti-Q30_2016_1024x768_wallpaper_03

O

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář