Domů / Ostatní značky / Nový koncept Hyundai PassoCorto od IED Pictures

Nový koncept Hyundai PassoCorto od IED Pictures

Hyundai si pro letošní autosalon v Ženevě připravila pořádnou třešinku na dortu a je připravena udělat, co největší rozruch, což není žádná novinka. Co je ovšem nové je, že Hyundai vyvinula koncept vozu ve spolupráci s jednou předních firem Istituto Europeo di Design sídlící v italském Turíně. Celý design vozu a koncept bude představen za méně jak měsíc a my se tak máme na co těšit.

Celá studie nese název PassoCorto a podle tiskového mluvčího společnosti Hyundai Design Center Europe, je to pocta výroby v Itálii a celkově designu, který vytvořila již zmiňovaná společnost IED. Určitě je to skvělý způsob jak poděkovat společnosti IED, za jejich skvělou práci, kterou vykonala na konceptu PassoCorto.

hyundai-passocorto-front

Momentálně se PassoCorto představí pouze jako statický model, což znamená, že se na autosalonu v Ženevě ukáže v neúplné sestavě, která by směřovala do provozu. Nicméně pokud jde o popis toho, jak by měl vůz vypadat, až bude plně sestaven, máme se na co těšit. Šasi vozu by mělo být vyrobeno z uhlíkových vláken, tak aby splnilo předeslané poselství o extra lehkém vozu, který by měl vážit pouhých 840 kilogramů, což je skutečná drobotina.

Výkon vozu bude ovlivňovat 1,6 litrový přeplňovaný motor, který v sobě schovává na 270 koňských sil, který by měl zvládnout maximální rychlost kolem 250 kilometrů a sprint z nuly na sto za pět sekund. Zda tomu bude tak jak se říká, si budeme muset ještě chvíli počkat.

hyundai-passocorto-b_800x0w

Interiér by měl být navržen do stylu dvou oddělených kokpitů a každý v sobě bude mít integrované různé nástroje a technologie potřebné pro danou sekci. Je těžké stoprocentně říci, jak to bude fungovat a vypadat, nicméně v nás budí jisté napětí a očekávání, jak si s tím Hyundai poradí. Ne vždy totiž funguje v praxi to, co jste si dokonale představili na papíře. My můžeme Hyundai držet palce, ať se jí tato oranžová střela povede.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář