Domů / Novinky / O vůz je potřeba dostatečně pečovat

O vůz je potřeba dostatečně pečovat

Auto má dnes víceméně každý. Jedná se o skvělého společníka, díky kterému si můžete třeba každý den o půl hodinku přispat, jelikož nemusíte vstávat na autobus. S pomocí vlastního vozidla snadno dojedete takřka kamkoliv a kdykoliv si zamanete. Má to však jeden háček, auto musí fungovat. Pokud není v pořádku, mohou pro vás nastat krušné, a hlavně drahé časy.

Auta jsou komplikované stroje

Auta jsou poměrně sofistikované a komplikované stroje, zvláště ta nejmodernější. Ovšem ani modely z let devadesátých, či dokonce starší, nejsou zrovna nejjednodušší na pochopení.

Skládají se z celé řady součástek, z nichž každá z nich může prakticky kdykoliv vypovědět službu. Někdy si toho ani nevšimnete, jindy však může jít o velkou závadu, kterou je potřeba řešit s profesionálním autoservisem.

Když budete mít štěstí, přijdete na závadu při startování doma. Když ne, může vás to potkat třeba na dálnici, což samozřejmě dokáže pořádně vyvést z míry a v případě poruchy některého ze zásadních autodílů, například brzdy či převodovky, se takto lze snadno vystavit i nebezpečí.

To je hlavní důvod, proč byste měli dbát na technickou dokonalost vašeho vozu. Takto totiž zabráníte možné poranění sebe, svých blízkých či okolí.

Na co dbát?

Důležité je nic nepodcenit. To platí třeba i pro pneumatiky. Ty byste měli přezouvat před začátek a po konci zimy. Určitě nekupujte gumy někde z druhé ruky, ale raději si pořiďte zcela nové, máte-li pocit, že vzorek na těch stávajících se už pomalu ztrácí. Sice budete muset sáhnout do peněženky trochu hlouběji, ale alespoň budete mít jistotu, že nekupujete nějaký šunt. V tomto případě je lepší neriskovat.

Rovněž je vhodné jednou za čas nechat auto prohlédnout odborníky. Nové vozy mají obvykle servis pár let zdarma, avšak dříve vyrobená auta takovouto výhodu nemají. Ani v tomto případě neškudlete a nechte svému motorovému oři udělat pořádnou revizi.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …