Domů / Inzerce / Jak se postarat o dokonalou podobu vozidla na jaře

Jak se postarat o dokonalou podobu vozidla na jaře

Na co nezapomenout v jarních měsících, aby vám auto dělalo radost a dobře sloužilo? Všímejte si bezpečnostních prvků i estetické podoby vozu.

Ochraňte lak svého vozidla

Jako první budeme řešit ochranu laku vozidla. Budete potřebovat jednorázové rukavice a speciální čisticí prostředky, které dovolí odmastit povrch vozidla. Nejprve zbavíte povrch laku všech nečistot, které se na něm vyskytují. Následně již přistoupíte k nanesení ochranné vrstvy kvalitního karnaubského vosku. Lak auta tak bude chráněn nejen proti mechanickému, ale také proti chemickému poškození. Lak bude chráněn také proti UV záření. 

Nezapomeňte na podvozek

Podvozek sice na první pohled nevidíme, právě tato část vozidla ale skrývá důležité součásti, které jsou potřebné pro bezproblémový chod našeho auta. Na pravidelné návštěvě servisu se proto domluvte s techniky, aby se věnovali také podvozku. Ten nechejte očistit od nánosu solí a nečistot, které jsou se zimním obdobím neodmyslitelně spjaty. Poté už se můžete věnovat dalším částem vozu.

Zkontrolujte bezpečnost

O bezpečnost celé posádky auta se starají některé elektronické systémy. Důležité je ale také správné nahuštění pneumatik, seřízená geometrie vozu, nebo funkční tlumiče auta. Právě opotřebené tlumiče dokáží prodloužit brzdnou dráhu vozidla, nebo se negativně promítnout na celkové bezpečnosti posádky vozu. Pravidelně je proto nechejte zkontrolovat.

Elektronika trpěla nejvíce

Během zimních měsíců nedostávají zabrat ale jen mechanické části vozu, mezi které se řadí již zmíněné tlumiče. Vlivem nízkých teplot na tom není nejlépe ani elektronika. Zkontrolujte, zda vše funguje v pořádku. Změřte kapacitu baterie a případně ji vyměňte. Jak je na tom palubní počítač? Je vše v pořádku?

Pravidelná jarní údržba by měla zahrnovat také desinfekci a čištění interiéru. Zbavíte se tak bakterií, virů a choroboplodných zárodků. Je to podobné jako jarní očista domova.

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …