Domů / Inzerce / Počet nabíjecích stanic pro elektromobily v Česku roste

Počet nabíjecích stanic pro elektromobily v Česku roste

Česká republika je stále na chvostu v celé EU, co se týče počtu nabíjecích stanic pro elektromobily. Jejich počet ale pomalu stoupá.

Nabíjecí stanice pro elektromobily jsou stále poměrně vzácné. Tedy alespoň v Česku. Zdá se ale, že by se tato situace mohla začít pomalu měnit. Dokazují to i nedávné statistiky, které zaznamenaly růst nabíjecích stanic po celém světě.

Počet nabíječek roste

Elektromobilita je na vzestupu po celém světě. Silnice brázdí čím dál více elektromobilů, což logicky zvyšuje poptávku i po dobíjecích bodech. Veřejní činitelé i soukromé firmy naštěstí na tuto poptávka začínají slyšet. V posledních měsících totiž statistiky zaznamenaly nárůst dobíjecích stanic i dobíjecích bodů.

Podle posledních hlášení v České republice najdete více než 700 dobíjecích stanic a 1310 dobíjecích bodů. A podle plánů soukromých společností, krajů i vedení tohoto státu by měl jejich počet postupně růst. Zejména dodavatelé elektrické energie se v poslední době angažují v rozšíření počtu dobíjecích stanic.

Spolehněte se na sebe

Akumulace energie do baterií v podobě nabíjení ale stále není ve veřejných prostorách tak dobře dostupná. Nabíjecí stanice pro elektromobily jsou poměrně vzácné především v malých městech. Ve vesnicích jsou spíše něčím, co potkáte jen na soukromých pozemcích. V tuto chvíli tedy zatím není jiná cesta, než se spolehnout na vlastní zdroje.

Pokud chcete vlastnit elektromobil, musíte si dobíjecí stanici zajistit sami. Naštěstí existuje spousta dodavatelů, kteří vám s tím pomohou. Velice často tuto službu nabízí i samotné automobilky, které elektromobily vyrábí. Můžete ale sáhnout po jiné firmě. Nezapomeňte ale na to, že nejprve je potřeba zkontrolovat obvody a zajistit dostatečný přísun elektrické energie. V opačném případě bude dobíjení velice pomalé a neefektivní.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …