Domů / Novinky / Positrex ukazuje, že sledování vozidel není jen otravná buzerace

Positrex ukazuje, že sledování vozidel není jen otravná buzerace

Přesně tak ho většina zaměstnanců vnímá. Pokud zaměstnavatel sleduje jejich vozidlo, berou to pomalu jako šikanu. Určitě chce vědět, co s autem dělají, jestli ho nepoužívají pro soukromé účely nebo zda se v pracovní době nevěnují něčemu jinému.

Ano, i tohle může být motivace zaměstnavatele, proč pořídit GPS sledování vozidla. Někdy ovšem bývá jiná. Co když chce zaměstnavatel vozy jen chránit či ušetřit peníze analýzou vašeho stylu jízdy? Možná touží zbavit se neoblíbené nutnosti psaní knihy jízd. Kniha jízd je nezajímavá. GPS lokátory toho totiž zvládají opravdu mnoho.

S GPS lokátorem je vůz chráněný

Jen těžko byste hledali nějaké lepší bezpečnostní opatření než dobře ukrytou monitorovací jednotku. Zloděj obvykle ani nezjistí, že je v autě něco takového namontováno, vy přitom můžete hezky sledovat, kam zrovna jede. Údaje samozřejmě můžete rovnou předat policii. Navíc na trhu existují i GPS lokátory, které umí vypnout motor na dálku. Zvládá to například systém Positrex, jenž dokáže detekovat i náklon, kdyby vás náhodou odtáhli.

Analýza stylu jízdy ušetří peníze

GPS lokátory jsou výborné také pro sledování stylu jízdy řidičů. Každý má své specifické návyky. Někdo je za volantem agresivní, jiný řídí jemně, tak pomalu, až brzdí ostatní apod. Lokátor tohle všechno monitoruje, umí vám odeslat notifikaci v případě nebezpečného chování a na konci jízdy vás ohodnotí. Získané údaje pomohou optimalizovat jízdu a třeba i ušetřit za benzin nebo za případné škody způsobené špatným stylem jízdy.

Psaní knihy jízd odzvonilo

GPS lokátor pro kamiony a osobní auta také zvládne automaticky generovat knihu jízd a řidičům kamionů hlídat povinné přestávky. Ano, chytrý lokátor se totiž dá napojit na tachograf. Když ho připojíte k diagnostické či datové sběrnici vozidla, dokáže toho zjišťovat hodně – třeba i teplotu nebo stav baterie.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …