Domů / Ostatní značky / Renault a jeho poklady ze sklepa

Renault a jeho poklady ze sklepa

Francouzská automobilka má celou řadu muzeí, kde můžete nalézt řadu zajímavých skvostů. Ovšem jak to tak, vypadá, Renault má i sbírky, které jen tak někomu neukáže a které taktéž obsahují řadu velkých pokladů.

Prach na jedinečných exemplářích

Před několika dny se na sociálních sítích objevila bohatá galerie skladiště plného jedinečných Renaultů. Nejedná se však jen o pečlivě uschovaná sériová auta, ale o plejádu někdejších závoďáků, které vypadají, že by se mohly okamžitě vydat na závodní trať.

Největším klenotem celé sbírky jsou monoposty F1. A to nejen ty továrního týmu, ale také vozy, kterým Francouzi dávali pohonné jednotky. Najdeme zde formule, do kterých usedal například Michael Schummacher, Alain Prost či Fernando Alonso.

Podle některých by se mělo jednat o sbírku Renault Classic, která se nachází v útrobách francouzské továrny ve Flins. Vozy, které jsou uloženy v rozsáhlých prostorách pod továrnou, se prý pravidelně ocitají na nejrůznějších výstavách, oficiálních událostech a historických závodních akcích po celé Evropě a zejména ve Francii. Rozhodně se nejedná o žádné klasické muzeum, jaké má automobilka například v Paříži. Prostor je veřejnosti nepřístupný a Renault do něj pořádá výjimečné návštěvy pro kluby Renault či některé vybrané novináře.

Pokud vás tyto vozy zaujaly, a nepatříte mezi vyvolené, kteří se sem mohou podívat, smutní být nemusíte. Stačí jen zajít do knihkupectví a koupit si knihu Renault La Collection od Antonia Pascala, kde jsou všechny přítomné modely zmapovány a popsány.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …