3D tisk na zakázku umožní zkoušet nové prototypy do několika hodin

Mnozí 3D tisk doposud považovali spíše za hračku. Až nyní, kdy se na 3D tiskárnách začaly tisknout bezpečnostní štíty a respirátory na ochranu před koronavirem, jej vzali na milost a jsou ochotni uznat, že jde o více než jen o zmíněnou zábavku. Avšak ti zasvěcenější vědí, jak 3D tisk již dlouhodobě pomáhá v různých oblastech průmyslu a výroby, architektury, již zmíněného zdravotnictví, na poli uměleckého i módního designu, v zábavě, či v designu a reklamě.

Obrovskou práci, pokud jde o osvětu i zavedení 3D tisku do praxe u nás, udělal startup Sharplayers. Tomáš Mráz, zakladatel startupu, říká, že on sám potřeboval zhmotnit svůj sen a právě kvůli tomu začal 3D tisk studovat, rozšiřovat své znalosti, a nyní může sám radit firmám i kreativcům a zhmotňovat jejich vize a nápady.

Sharplayers jako továrna na sny

V Sharplayers se tiskne ve velkém. Desítky 3D tiskáren tady běží v režimu 24/7. Firma umí vytisknou miniatury 1×1 mm, ale dokáže z několika dílů sestavit i obří sestavy o velikosti pár metrů. Firma se však nesoustřeďuje výhradně na 3D tisk. Nejde o exotické ukázky toho, co lze kompletně vytisknout. V Sharplayers se vydali cestou smysluplného využití 3D tisku. A právě proto firma 3D tisk efektivně kombinuje s celou řadou dalších technologií, kam patří například řezání laserem či vodním paprskem, CNC obrábění, ohýbání plechů i výroba z plexiskla. Do 3D výrobků umí firma vložit kovové výztuhy, závitové vložky a nejen ty.

Prototypy i sériová výroba

3D tisk na zakázku, to nejsou jen prototypy. V Sharplayers se tisknou součástky i umělecká díla, od jednoho kusu až po tisícové série. Ve firmě si potrpí na zákaznickou podporu. Takže kalkulaci na vaše požadavky 3D tisku máte již do třech hodin a výroba je možná už do druhého dne. Potřebujete konzultace? Za ty se v Sharplayers neplatí. A naopak, když se nedodrží slíbený termín realizace zakázky, máte to prostě zdarma.

3D tisk není drahý špás

Budoucnost 3D tisku je rovněž v jeho poměrně nízkých nákladech. Ano, cena 3D tisku, to nejsou žádné závratné částky a tisknout lze třeba již od 200 Kč. Už dnes se mnohdy vyplatí tisknout různé reklamní předměty formou 3D tisku a nezadávat si jejich výrobu doposud běžným způsobem.

Úžasné úspory přináší 3D tisk při vývoji

Vývoj a výroba prototypů či jejich testování pařily vždy mezi drahé záležitosti. 3D tisk však dokázal proces vývoje nového výrobku i technologie zcela zásadně zlevnit. V Sharplayers umí pomoci s 3D návrhem prototypu. Firma tento prototyp rovněž testuje, upravuje a znovu zkouší. Pořád dokola, než je dosaženo potřebných vlastností a funkčnosti. Ani tím to ale nemusí končit. Ve firmě jsou schopni prototyp též designově upravit, brousit a barvit, osadit potřebnou elektronikou i jinými mechanickými částmi.

Sharplayers dal 3D tisku smysl

Co vše už v Sharplayers vytiskli? Jsou to tisíce různých užitečných věcí a součástek. Teď třeba bodovali 3D tiskem respirátorů i tiskem redukcí na masku. V autoprůmyslu je 3D tisk využíván pro prototypy, ale i na tisk konkrétních náhradních dílů. Tiskly se komponenty pro filtrační systémy, rukojeť k pušce, 3D architektonické návrhy celých čtvrtí, slévárenské formy, dekorace i designové výrobky. A kde Sharplayers zanechal největší stopy, pokud jde o průmyslu? V automotive pomáhá s výrobou prototypů automobilových dílů, šablon i vodících nástrojů. Podobně boduje na poli prototypů v leteckém průmyslu.

Dejte 3D tisku šanci

Přestaňte se bát ceny 3D tisku a pojďte si jej vyzkoušet. Mnohdy zachrání neopravitelnou věc, která má pro vás obrovskou hodnotu. Nebo vám dokáže nastartovat úspěšné podnikání díky zhmotnění vaší převratné myšlenky. V Sharplayers tisknou z celé řady materiálů, takže určitě najdete vhodný i pro svoje potřeby. Stejně tak jsou dostupné různé technologie 3D tisku. V Sharplayer je váš nápad v těch správných rukou.

O Angelo

Shlédněte také

Proč mít doma nájezd na auto a jaký materiál zvolit?

Nájezd na auto je nedílnou součástí mnoha garáží. Proč jej ale vlastně lidé mají a …