Domů / Novinky / 3D tisk na zakázku umožní zkoušet nové prototypy do několika hodin

3D tisk na zakázku umožní zkoušet nové prototypy do několika hodin

Mnozí 3D tisk doposud považovali spíše za hračku. Až nyní, kdy se na 3D tiskárnách začaly tisknout bezpečnostní štíty a respirátory na ochranu před koronavirem, jej vzali na milost a jsou ochotni uznat, že jde o více než jen o zmíněnou zábavku. Avšak ti zasvěcenější vědí, jak 3D tisk již dlouhodobě pomáhá v různých oblastech průmyslu a výroby, architektury, již zmíněného zdravotnictví, na poli uměleckého i módního designu, v zábavě, či v designu a reklamě.

Obrovskou práci, pokud jde o osvětu i zavedení 3D tisku do praxe u nás, udělal startup Sharplayers. Tomáš Mráz, zakladatel startupu, říká, že on sám potřeboval zhmotnit svůj sen a právě kvůli tomu začal 3D tisk studovat, rozšiřovat své znalosti, a nyní může sám radit firmám i kreativcům a zhmotňovat jejich vize a nápady.

Sharplayers jako továrna na sny

V Sharplayers se tiskne ve velkém. Desítky 3D tiskáren tady běží v režimu 24/7. Firma umí vytisknou miniatury 1×1 mm, ale dokáže z několika dílů sestavit i obří sestavy o velikosti pár metrů. Firma se však nesoustřeďuje výhradně na 3D tisk. Nejde o exotické ukázky toho, co lze kompletně vytisknout. V Sharplayers se vydali cestou smysluplného využití 3D tisku. A právě proto firma 3D tisk efektivně kombinuje s celou řadou dalších technologií, kam patří například řezání laserem či vodním paprskem, CNC obrábění, ohýbání plechů i výroba z plexiskla. Do 3D výrobků umí firma vložit kovové výztuhy, závitové vložky a nejen ty.

Prototypy i sériová výroba

3D tisk na zakázku, to nejsou jen prototypy. V Sharplayers se tisknou součástky i umělecká díla, od jednoho kusu až po tisícové série. Ve firmě si potrpí na zákaznickou podporu. Takže kalkulaci na vaše požadavky 3D tisku máte již do třech hodin a výroba je možná už do druhého dne. Potřebujete konzultace? Za ty se v Sharplayers neplatí. A naopak, když se nedodrží slíbený termín realizace zakázky, máte to prostě zdarma.

3D tisk není drahý špás

Budoucnost 3D tisku je rovněž v jeho poměrně nízkých nákladech. Ano, cena 3D tisku, to nejsou žádné závratné částky a tisknout lze třeba již od 200 Kč. Už dnes se mnohdy vyplatí tisknout různé reklamní předměty formou 3D tisku a nezadávat si jejich výrobu doposud běžným způsobem.

Úžasné úspory přináší 3D tisk při vývoji

Vývoj a výroba prototypů či jejich testování pařily vždy mezi drahé záležitosti. 3D tisk však dokázal proces vývoje nového výrobku i technologie zcela zásadně zlevnit. V Sharplayers umí pomoci s 3D návrhem prototypu. Firma tento prototyp rovněž testuje, upravuje a znovu zkouší. Pořád dokola, než je dosaženo potřebných vlastností a funkčnosti. Ani tím to ale nemusí končit. Ve firmě jsou schopni prototyp též designově upravit, brousit a barvit, osadit potřebnou elektronikou i jinými mechanickými částmi.

Sharplayers dal 3D tisku smysl

Co vše už v Sharplayers vytiskli? Jsou to tisíce různých užitečných věcí a součástek. Teď třeba bodovali 3D tiskem respirátorů i tiskem redukcí na masku. V autoprůmyslu je 3D tisk využíván pro prototypy, ale i na tisk konkrétních náhradních dílů. Tiskly se komponenty pro filtrační systémy, rukojeť k pušce, 3D architektonické návrhy celých čtvrtí, slévárenské formy, dekorace i designové výrobky. A kde Sharplayers zanechal největší stopy, pokud jde o průmyslu? V automotive pomáhá s výrobou prototypů automobilových dílů, šablon i vodících nástrojů. Podobně boduje na poli prototypů v leteckém průmyslu.

Dejte 3D tisku šanci

Přestaňte se bát ceny 3D tisku a pojďte si jej vyzkoušet. Mnohdy zachrání neopravitelnou věc, která má pro vás obrovskou hodnotu. Nebo vám dokáže nastartovat úspěšné podnikání díky zhmotnění vaší převratné myšlenky. V Sharplayers tisknou z celé řady materiálů, takže určitě najdete vhodný i pro svoje potřeby. Stejně tak jsou dostupné různé technologie 3D tisku. V Sharplayer je váš nápad v těch správných rukou.

O Angelo

Shlédněte také

Jak zlepšit zákaznický servis v autoservisu

Kvalitní zákaznický servis je klíčovým faktorem pro úspěch každého autoservisu. Spokojení zákazníci se rádi vracejí …