Domů / Novinky / Jaké šrouby nemohou ve vaší garáži chybět

Jaké šrouby nemohou ve vaší garáži chybět

Něco se vám pokazilo a zjistili jste, že za všechno může absence nějakého šroubku nebo vrutu? Pak přece není nic jednoduššího než vyrazit do garáže a trochu se prohrabat ve vašich zásobách. Pokud tedy nějaké máte. Když ne, nastal nejvyšší čas, abyste si je vytvořili. Jaké šroubky by ve vaší domácí výbavě neměly chybět? To vám prozradíme v následujících řádcích. Možná se budete divit, kolik jich existuje. My se postupně podíváme na to, jak byste měli vybrat ty správné.

Zapuštěná, nebo vystouplá hlava

V první řadě si rozmyslete, jestli chcete vruty či šrouby s klasickou vystouplou, nebo naopak zapuštěnou hlavou. V prvním případě počítejte s tím, že kousek šroubku bude z povrchu trčet. Ve druhém si můžete být naopak jistí jeho dokonalým lícováním s daným povrchem. Hlava je kónická, takže především do kovu a dřeva dokonale sedne. Navíc se pak může opatřit krytkou, aby šroub či vrut nebyl vidět.

Nakupte si vruty, šrouby a další spojovací materiál

Určitě si pořiďte nejenom různé druhy šroubků, ale také matky a podložky. Bez protikusu jsou šrouby fakticky zbytečné. Rozhodně nezapomínejte ani na vruty. Vždyť právě ony se dokážou dokonale zakousnout do jakéhokoli materiálu a najdou si své místo prakticky všude. Jen těžko bychom je alternovali použitím klasických šroubů.

Spousta různých drážek

V každém případě byste se měli zaměřit na konkrétní typ drážky, jíž se bude konkrétní vrut nebo šroub vyznačovat. Aktuálně je možné vybírat ze spousty nejrůznějších variací. Standardem dob minulých je hlavně klasická průběžná drážka. Dnes už ji najdeme jen na některých šroubech, jež nejčastěji spojují některé starožitné předměty. Především v případě mosazných šroubů jde o optimální řešení. Asi nejčastěji se využívají křížové drážky, neboli pohony, jak bývají jako takové v technických popisech označovány. Z pohledu šroubování jde o mnohem stabilnější záležitost, jelikož šroubovák či bit se zakousne do drážky mnohem pevněji a při montování nedochází k prokluzování. Rozhodně stojí za to zmínit také takzvané hvězdičkové šrouby. Ty mají hlavu s drážkami ve tvaru hvězdičky. Při montáži sedí ještě lépe než křížové drážky. Poměrně specifické jsou také inbusové hlavy. Použití tohoto druhu šroubovacího mechanismu je typické hlavně u jízdních kol.

Na materiálu šroubu záleží

Volit je možné šrouby a vruty z různých materiálů, kterým vládne nerez. Je dokonale odolný a hodí se i na místa vystavená dlouhodobé vlhkosti. Vsadit můžete ale také na tradiční mosaz či pozink. Ten je pro většinu šroubů typickým povrchem.

Pořiďte si spojovací materiál online

Není nic jednoduššího. Stačí se podívat do nabídky společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Ta disponuje mnoha pobočkami po celém světě. Ideální je projít si nabídku v eshopu. Najdete tady šrouby DIN 912, vruty a spousty dalšího spojovacího materiálu.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …