Domů / Novinky / Převodové elektromotory a různé typy převodových mechanismů

Převodové elektromotory a různé typy převodových mechanismů

Elektromotory jako takové můžeme potkávat už opravdu dlouhou dobu u různých druhů mechanismů. Pokud se ale podíváme trochu do hloubky tak zjistíme, že by celá řada z nich nemohla operovat, pokud by nedošlo na jednu důležitou věc. Tou důležitou věcí je začlenění převodů do jejich funkce.

Bez nich by totiž naprostá většina nedokázala ani zdaleka plnit svůj účel tak, jak je doopravdy potřeba. Zcela naopak by s největší pravděpodobností nemohly být použity. Dnes se přitom podíváme do světa převodových elektromotorů hlouběji.

Mají převodovky pro elektromotory nějaká specifika?

Určitě vás napadá, jaké rozdíly najdeme mezi převodovkami pro klasické motory versus ty elektrické. Ve své podstatě vás asi zklameme, protože příliš rozdílů nepotkáme. Jedná se v obou případech o velice důmyslné mechanismy mnoha převodových koleček, která umožňují měnit přímý tah a tím tak ušetřit motory před poškozením.

V některých případech jsou převodové motory Bühler především mnohem křehčí, protože se nemusí počítat s tak silným výkonem, jako nabízí jinak benzínové a naftové motory. V otázkách efektivity se ale rozhodně nenechají zahanbit.

Dokonalý a jednoduchý chod

Převodovky mohou být koncipovány s rozdílnými vlastnostmi a přednostmi čistě podle toho, jakým způsobem mají být využity v budoucnu. Mezi ty nejdokonalejší druhy mechanismů patří planetové převodovky Bühler. Název dostávají od složité soustavy převodů, které doopravdy připomínají jednotlivé planety dynamicky obíhající kolem sebe. Proto jsou tak planetové převodovky doslova extrémně oblíbenou variantou tam, kde je spolehlivost a hladký chod největší prioritou.

Odolné, a přitom výkonné převodovky

V jiných mechanismech se zase můžeme potkávat s tím, že převodovky budou dostávat nepříjemné nárazy, které by právě planetové převodovky mohlo poškodit. Jedním z typů převodovek jsou šnekové převodovky Bühler. Cenově se jedná o velice levné převodovky, které přitom nabídnou excelentní výdrž a stabilitu při práci. Jsou tak velice oblíbeny v silně namáhaných mechanismech, které by jinak byly vystaveny častým poruchám.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …