Domů / Inzerce / Proč zajet na jaře do autoservisu?

Proč zajet na jaře do autoservisu?

Zima je u konce a vás by jako majitele motorového vozidla měl příchod jara přivést do autoservisu. Je totiž nezbytné důkladně zkontrolovat stav automobilu, případně na něm provést potřebný servis. Co vše se může v rámci jarní návštěvy autoservisu vykonat?

Výměna pneu

Asi nejpodstatnější záležitostí je výměna pneumatik. Pakliže na autě používáte zimní pneumatiky, je nutné s příchodem teplejšího počasí přejít na letní, potažmo univerzální pneu. Podniků, kde vám výměnu provedou, je poměrně dost, je však dobré počítat s tím, že bude hodně zájemců, takže si raději autoservis v Praze a dalších městech zařiďte s dostatečným předstihem, abyste nemuseli zbytečně dlouho čekat.

Kontrola podvozku

V zimě vozidla obecně daleko více trpí, což platí hlavně pro jejich podvozky, a to vlivem jízdy v obtížnějších podmínkách a terénech. Proto v rámci prohlídky nesmí chybět důsledná kontrola podvozku, zda na něm nedošlo k nějakým újmám. Servis se soustředí zejména na plastové kryty, výfuk a další prvky.

Jarní servis brzd

Když už se rozhodnete zajet do autoservisu, je nepochybně praktické si zajistit rovněž kontrolu a seřízení brzd. Po zimě mohou být brzdové destičky značně opotřebované, navíc je pravděpodobné, že se zvýšilo tření, tím pádem i hlučnost brzdového systému. V neposlední řadě technici zajistí výměnu či doplnění brzdové kapaliny, která výrazně ovlivňuje schopnost včasného a rychlého brzdění při sešlápnutí pedálu.

Klimatizace

Během chladných měsíců jste zajisté v autě intenzivně vytápěli a používali klimatizační jednotku. Ta může mít dosti zanesené filtry, které tak bude možná zapotřebí v rámci prohlídky v autoservisu vyměnit, aby mohla klimatizace opět plně fungovat a při jejím provozu nedocházelo k roznášení virů a bakterií.

Servis motorových vozidel rozhodně nepodceňujte. Mohlo by se vám to hodně vymstít.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …