Domů / Značky vozů / Renault s Kadjarem zabodoval. Vypadá dobře a jezdí zrovna tak!

Renault s Kadjarem zabodoval. Vypadá dobře a jezdí zrovna tak!

Co je to za Francouze, ten s tím zvláštním jménem? Kadjar… Na první pohled vypadá dobře, ale jak se s ním jezdí? Možná si kladete podobnou otázku, ale zatím jste nenašli odpověď. My ji známe, protože jsme tohoto zástupce menších SUV vyzkoušeli na vlastní kůži. A hned na úvod podotýkáme, že Renault nasadil laťku hodně vysoko. Konkurence v podobě Škody Yeti, Kii Sportage, Hyundai Tucson či Nissan Qashqai to nemá jednoduché.

Pro koho je Kadjar vhodný?

Renault Kadjar je jasnou volbou pro každého, kdo potřebuje automobil pro každodenní pohyb ve městě a zároveň dopravní prostředek, se kterým se může v pátek vydat na chalupu. Jen málokterý automobil snoubí všestrannost, prostornost, praktičnost a úspornost.

Prioritou francouzského SUV je nekomplikovat. Řidič se s ním sžije velmi rychle a ocení vše od podařeného designu přes ergonomický interiér až po dobrý výhled a snadné nastupování. Právě takto lze shrnout to nejdůležitější. Již při prvních kilometrech se budete cítit tak, jako byste Kadjara měli od nepaměti.

Logicky však nečekejte intenzivní sportovní jízdu. Tento segment není vhodný pro řidiče, kteří si s chutí užívají jízdu po okreskách a snaží se z auta dostat maximum. Renault Kadjar sice ve své třídě patří ke schopnějším vozům, ale nabízí úplně jiné svezení než ostré hatchbacky.

Jakou výbavu zvolit?

Renault Kadjar je k mání v pěti různých stupních výbavy. Pro méně náročné řidiče, kteří se pohybují zejména ve městě, je ideální Zen s motorem 1.2 Tce. Skvělý poměr ceny a užitné hodnoty nabízí další výbavový stupeň Intens. V případě většího kilometrového nájezdu zvažte úsporný turbodiesel a pro jízdu mimo silnice pohon všech kol.

Co dodat závěrem? Renault Kadjar patří mezi automobily, které na silnici nepřehlédnete. Vykoušet si ho můžete v rámci testovací jízdy u autorizovaného prodejce Renault Retail Group.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Super Bowl 2018 a reklamy automobilek

Kdo miluje americký fotbal rozhodně zná pojem Super Bowl. Jedná se o finále NFL, tedy …