Domů / Inzerce / Sdílení nabíjecích stanic pro elektromobily pomáhá ušetřit

Sdílení nabíjecích stanic pro elektromobily pomáhá ušetřit

V Británii vznikla zajímavá aplikace, která pomáhá majitelům nabíjecích stanic a elektromobilů výrazně ušetřit. O co se přesně jedná? Čtěte v tomto článku.

Ke zlepšení infrastruktury často stačí jednoduchý krok. Ten nyní udělali Britové, kteří s pomocí speciální aplikace mohou zpřístupnit svoje domácí elektro nabíječky i dalším zájemcům.

Sdílení nabíjecích stanic

Tato služba přitom není ničím převratným. Podobným způsobem fungují i další aplikace, které uživatelům umožňují nabídnout volný pokoj nebo rovnou celý byt. Jedna domácí nabíječka elektromobilů by tak mohla být sdílena mezi celou řadou dalších lidí. Užitek zřejmě přinese především v bytových domech, ve kterých žije hned 40 % celkové populace Velké Británie.

Tento způsob zřejmě pomůže ještě více zvýšit popularitu elektromobilů. Jednu nabíječku by totiž mohlo bez starostí používat hned několik řidičů zároveň. Majitel nabíjecí domácí elektro nabíječky tuto stanici může nabídnout ostatním, když ji zrovna nebude používat. Otevírá se tak příležitost například pro někoho, kdo bude parkovat v okolí během dne, zatímco majitel nabíječky ji bude používat v noci.

Dobíjení pro všechny

Tato aplikace pak pomůže se zjednodušením celého procesu. Stačí totiž, aby majitel nabíječku nabídl online. Zájemci si ji pak zarezervují na určitou dobu. Poté přijedou na určené místo a vůz připojí. Platba probíhá už v aplikaci, takže majitel nemusí mít strach, že by přišel o svůj výdělek. Cenovky takto pronajatých nabíjecích stanic jsou přitom férové pro obě strany. Většinou se totiž pohybují v rozmezí od jedné do dvou liber za hodinu. To znamená, že Britové za nabití neutratí příliš mnoho peněz.

Otázkou zůstává, jestli se k nám v dohledné době dostane také něco podobného. S největší pravděpodobností ale ano. Musíme si ale jen chvíli počkat, než se infrastruktura nabíjecích stanic více rozšíří a počet potenciálních zájemců se výrazně rozroste.

O Angelo

Shlédněte také

Jak zlepšit zákaznický servis v autoservisu

Kvalitní zákaznický servis je klíčovým faktorem pro úspěch každého autoservisu. Spokojení zákazníci se rádi vracejí …