Domů / Inzerce / Tlumiče jako nedílná součást vozidla. Jak dlouho vydrží?

Tlumiče jako nedílná součást vozidla. Jak dlouho vydrží?

Aby mohl vůz fungovat tak, jak má, musí být každá jeho součástka v dobrém stavu. Každá jedna z nich se však při jízdě opotřebovává, proto je důležité, abyste pravidelně navštěvovali autoservis, kde dojde ke kontrolám vozidla jako celku. Během kontroly se často odhalí problémy, které by jinak mohly napáchat řadu škod na silničních komunikacích. Třeba se přijde na špatné tlumiče.

Jelikož mají tlumiče ve vozidle nezastupitelnou funkci a jsou opravdu nepostradatelné, jejich pravidelnou kontrolu nepodceňujte. Ani tlumiče nejsou součástkou, která by s vámi vydržela do konce života, i ona se v rámci každodenního ježdění opotřebovává. Neblahý dopad na ni má i špatný styl jízdy, tak pozor na to.

Jak dlouho tlumiče vydrží?

V souvislosti s tím se nabízí otázka, jak dlouho tlumiče vydrží, respektive jak dlouho je na ně spolehnutí. Bohužel odpovědi na tuto otázku se odborník od odborníka liší. Na životnost tlumičů má totiž vliv mnoho faktorů. Zatímco některé tlumiče vydrží i několik stovek tisíc kilometrů, jiné méně.

Navíc je pravdou, že tlumiče na českých silnicích opravdu velmi trpí. V zahraničí, kde jsou silnice (především dálnice) upravenější a stabilnější a nejsou jedna díra vedle druhé, se tlumičům daří o něco lépe. Například u Audi je třeba měnit často zadní tlumiče Audi A6 4F.

Jak poznat, že je s tlumiči něco v nepořádku?

V souvislosti s tím se nabízí otázka, jak vlastně poznat, jestli je s tlumiči něco v nepořádku. Varovných signálů tato závada naštěstí vydává celou spoustu, proto stačí auto jen poslouchat. Zbystřit byste měli především ve chvíli, kdy se výrazně zvýší komfort jízdy. Pokud od podvozku jdou tupé rány či pokud auto odskakuje od vozovky a poté na silnici zase dopadá, pravděpodobně jsou na vině právě tlumiče.

Stejně velkou pozornost přikládejte tlumičům ve chvíli, kdy má vůz nápadně nižší světlou výšku. V tomto případě se může jednat o prasklé pružiny, které jsou opravdu velkou a vážnou závadou.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …