Domů / Ostatní značky / Nový Citroen nastupující za C5 se začíná poodhalovat

Nový Citroen nastupující za C5 se začíná poodhalovat

Tradiční střední třída je na ústupu, Končí Mondeo, Passat se stane už jen kombíkem a přesto se zde najdou tací, kteří se do této kategorie vrací. Jedná se o Citroen, který přichází s nástupcem bývalé C5. Toho hodlá představit již 12. dubna.

C5 a jeho nástupce

Krátce před premiérou proto automobilka představila video, ve kterém na novinku láká a také jí lehce poodhaluje. Podle informací by nemělo jít o klasické kombík, ale vůz kombinující prvky kombi, sedanu i SUV.

Příď by měla využívat motivu motýlích křídel, které se již představily na nové C4. Záď by naopak měla svými tvary evokovat kombíky. Sám ředitel Citroenu se nechal slyšet, že by se mělo jednat o velice pohodlné a také odlišné auto.

Citroen přitom ani krátce před premiérou neprozradil, jak se bude novinka jmenovat. Nadále se tak operuje s interním označením E43. Dlouho se předpokládalo, že vůz bude opět využívat označení C5, ovšem vyloučeno není ani označení, protože by měl vůz velikostně odpovídat tomuto modelu. Navíc by se tím automobil jasně odlišil od SUV modelu C5 Aircross.

V útrobách vozu by měla být použita dobře známá platforma EMP2, kterou známe i z jiných modelů od citroenu či Peugeotu. Naopak nic není jisté co se motorové palety týče. Jistotou je pouze nasazení plug-in hybridu, ovšem zda se objeví i turbodiesel nikdo neví.

Novinka by se měla začít prodávat již na podzim a nejdříve se objeví na čínském trhu, který se má stát klíčovým odbytištěm, protože je zde segment D stále velmi populární. Později se pak objeví také v Evropě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …