Domů / Ostatní značky / Stavební stroje a nákladní vozy: důraz na kvalitní pneumatiky

Stavební stroje a nákladní vozy: důraz na kvalitní pneumatiky

Bezpečnost při provozu stavebních strojů, zemědělské techniky, autobusů i nákladních vozidel by měla být prvořadá. S tím úzce souvisí také snadná ovladatelnost a dobré jízdní vlastnosti, zejména v případě nákladních vozidel.

Kritéria týkající se pneumatik na nákladní vozidla

Těžký náklad se na stavu pneu na nákladní vůz může neblaze podepsat už po poměrně krátké době, tím spíš je vhodné vsadit na prověřené výrobky zaručující delší životnost. Zatímco není nutné vybírat pneumatiky podle ročního období, do centra pozornosti se dostává konkrétní umístění pneumatiky v rámci vozidla (pneumatiky vodící, záběrové atd.) a také nejčastěji plánovaný typ cesty, tedy zda se jedná o kratší trasy v nerovném terénu, nebo dálniční úseky.

Požadavky na pneumatiky pro stavební stroje a autobusy

U stavebních a zemědělských strojů je situace poněkud odlišná. Zde je kladen hlavní důraz na maximální stabilitu a schopnost pohybovat se v náročném terénu s mnoha překážkami. Pneumatiky na stavební stroje však skýtají různé druhy, s ohledem na konkrétní určení stavebního zařízení (bagr, nakladač atd.) nebo zemědělského stroje. Důležitým požadavkem odolnost proti rychlému opotřebení a snadnému protržení, které zejména u stavebních strojů představuje největší hrozbu.

Rovněž v případě autobusů je kladen důraz na odolnost pneumatik proti proražení. Zde se sice pneumatiky nemusí potýkat s tak nerovným povrchem a překážkami, ale velmi často dochází k najetí na obrubník, zejména v případě městských linek. Zesílené bočnice by takovému poškození měly zabránit.

Informace a rady potřebné k výběru správných pneumatik pro nákladní nebo zemědělské stroje, stejně jako pro nákladní vozidla vám poskytne společnost Nekvinda, která se zabývá prodeje kvalitních pneumatik a náhradních dílů prověřených výrobců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …