Domů / Novinky / Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo vyznává minimalismus a doma nesnese mít něco navíc. Jinému se takový interiér zdá příliš strohý, protože on potřebuje mít zaplněný celý prostor, třeba i různými zbytečnostmi, jež ale dodávají jeho bydlení na originalitě. Svou roli sehrávají také záclony a bytový textil. Kromě estetické je to také užitná úloha.

Proč si pořídit právě záclony

Okno je jednou z dominant místnosti. Pouští dovnitř světlo a zároveň umožňuje výhled ven. Občas je ale nutné sílu světla a slunečních paprsků tlumit, zvláště v parném létě. Pak přichází na řadu stínění. A zde nacházejí uplatnění právě záclony a bytový textil, jako jsou například závěsy. Záclony dokážou zpříjemnit interiér, dodat mu na jemnosti a vytvořit útulný prostor chráněný před nežádoucími pohledy zvenčí. Přestože jsou poměrně tenké, absorbují zvuk a tlumí hluk, čímž zlepšují akustické vlastnosti pokoje. Záclony současně brání přehřívání vzduchu v místnosti a v zimě ho chrání před chladem. Se záclonami nemusíte mít ani žádnou práci, když koupíte už hotové záclony, které stačí jen pověsit do okna.

Nezapomeňte na závěsy

Lepší izolační vlastnosti mají závěsy, jež lze přizpůsobit barevnému ladění interiéru i aktuálnímu ročnímu období. Na trhu jsou k dostání látkové závěsy hladké bez potisku i s nejrůznějšími vzory – květinovými či geometrickými. Můžete volit tón v tónu, nebo naopak vybrat závěsy, které budou v kontrastu s ostatním vybavením místnosti.

Pořiďte si příjemné povlečení

Součástí bytového textilu je také ložní povlečení, jež můžete volit podle toho, jestli ho potřebujete na léto, nebo na zimu. Na horké dny povlečte peřiny do saténu či bavlny, na zimu vybírejte flanelové nebo mikroplyšové povlečení, ve kterém se zahřejete. Nabídka v obchodech je pestrá, určitě si vyberete to, co potřebujete.

O Angelo

Shlédněte také

Biokosmetika nedostatky nezakrývá, nýbrž léčí

Vypadat skvěle by chtěl asi každý, avšak ne každý je schopen pro to něco udělat. …