Domů / Ostatní značky / Volkswagen zahájil výrobu ID.3

Volkswagen zahájil výrobu ID.3

Automobilka Volkswagen ve svém závodě ve Zwickau oficiálně spustila výrobu svého elektrického modelu ID.3.

Nové éra započala

Volkswagen udělal další výrazný krok ve své cestě k masivnímu zavádění elektromobility mezi své zákazníky. Během včerejší slavnostní akce zahájil výrobu elektrického modelu ID.3 ve svém závodě ve Zwickau. Slavnostní akce se účastnili nejvyšší představitelé značky v čele s Dr. Herbertem Diessem a dokonce byla přítomna i Angela Merkelová.

Zwickau přešlo v posledních letech výraznou přestavbou, která si vyžádaly investici ve výši 1,2 miliardy eur. Díky ní se však z běžného závodu stala továrně zaměřující se čistě na elektromobility, která sází na ty nejmodernější technologie a vytváří prostor až pro 8 tisíc zaměstnancům.

„ID.3 je high-tech automobil z high-tech továrny. S přibližně 1700 roboty, automatickými dopravními systémy a plně automatizovanými výrobními procesy nabízí závod ve Zwickau moderní pohled na blízkou podobu velkoobjemové výroby elektromobilů,“ dodává Thomas Ulbrich, člen představenstva VW odpovědný za E-Mobilitu.

Aby závod ve Zwickau fungoval tak jak má, jsou důležité závody i v Brunswick, Kassel a Saltzinger či Wolfsburg. Ty totiž budou dodávat klíčové komponenty pro nové ID.3, jako jsou elektromotory či bateriové systémy.

Volkswagen tak přispívá k ochraně životního prostředí, a zároveň chce zajistit dlouhodobě perspektivních 100 tisíc míst pro své zaměstnance v německých závodech.

„Německo musí vést změnu a dosáhnout zdatnosti v celém hodnotovém řetězci elektrické mobility. Proto vyrábíme elektromobily v Německu a současně jsme se rozhodli vyvíjet a vyrábět i elektromotory a bateriové články i systémy. V Německu se brzy objeví velký shluk okolo elektromobilů,“ dodal Herbert Diess.

V průběhu příštího roku by mělo ve Zwickau vzniknout na 100 tisíc elektromobilů a toto číslo se bude postupně navyšovat.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …