Volkswagen zahájil výrobu ID.3

Automobilka Volkswagen ve svém závodě ve Zwickau oficiálně spustila výrobu svého elektrického modelu ID.3.

Nové éra započala

Volkswagen udělal další výrazný krok ve své cestě k masivnímu zavádění elektromobility mezi své zákazníky. Během včerejší slavnostní akce zahájil výrobu elektrického modelu ID.3 ve svém závodě ve Zwickau. Slavnostní akce se účastnili nejvyšší představitelé značky v čele s Dr. Herbertem Diessem a dokonce byla přítomna i Angela Merkelová.

Zwickau přešlo v posledních letech výraznou přestavbou, která si vyžádaly investici ve výši 1,2 miliardy eur. Díky ní se však z běžného závodu stala továrně zaměřující se čistě na elektromobility, která sází na ty nejmodernější technologie a vytváří prostor až pro 8 tisíc zaměstnancům.

„ID.3 je high-tech automobil z high-tech továrny. S přibližně 1700 roboty, automatickými dopravními systémy a plně automatizovanými výrobními procesy nabízí závod ve Zwickau moderní pohled na blízkou podobu velkoobjemové výroby elektromobilů,“ dodává Thomas Ulbrich, člen představenstva VW odpovědný za E-Mobilitu.

Aby závod ve Zwickau fungoval tak jak má, jsou důležité závody i v Brunswick, Kassel a Saltzinger či Wolfsburg. Ty totiž budou dodávat klíčové komponenty pro nové ID.3, jako jsou elektromotory či bateriové systémy.

Volkswagen tak přispívá k ochraně životního prostředí, a zároveň chce zajistit dlouhodobě perspektivních 100 tisíc míst pro své zaměstnance v německých závodech.

„Německo musí vést změnu a dosáhnout zdatnosti v celém hodnotovém řetězci elektrické mobility. Proto vyrábíme elektromobily v Německu a současně jsme se rozhodli vyvíjet a vyrábět i elektromotory a bateriové články i systémy. V Německu se brzy objeví velký shluk okolo elektromobilů,“ dodal Herbert Diess.

V průběhu příštího roku by mělo ve Zwickau vzniknout na 100 tisíc elektromobilů a toto číslo se bude postupně navyšovat.  

O SV

Shlédněte také

Jeep připravuje svůj nová základní model. Stát bude na technice z Francie

Americká automobilka má v plánu dodat zákazníkům nový základní model. Ten by již měl stát na …