Domů / Novinky / Uvažujete nad montáží tažného zařízení?

Uvažujete nad montáží tažného zařízení?

Dostali jste se do situace, kdy jste si řekli, že by se vám hodilo tažné zařízení za vaše auto? Určitě to nebude první případ, kdy si drbete hlavu a litujete nad tím, že ho ještě nemáte. Rozhodně na nic nečekejte a pusťte se do jeho montáže.

Montáž svépomocí nebo přes specializovanou firmu

Pokud se sami pustíte do montáže, je důležité postupovat přesně podle instrukcí a popisů uvedených v návodu včetně dodržení utahovacích momentů šroubů. U nových moderních vozidel je s montáží tažného zařízení problém, protože jednak bývá problém se zapojením elektropřípojky a také se musíte popasovat s výřezem v nárazníku. Pokud se vám přes tyto překážky úspěšně podaří montáž, následně musíte s vozidlem na stanici STK, kde vám vaši práci zkontrolují a pokud bude všechno v pořádku, vystaví protokol pro zápis do technického průkazu na odboru dopravy.

Další možností je celou montáž svěřit pracovníkům odborné firmy, kteří se na toto specializují. V tomto případě převyšují spíše výhody, než nevýhody. Pokud vyjmenujeme těch pár základních, firma ručí za provedení práce, správné zapojení a funkčnost. Následně vám montáž potvrdí do typového listu a vám tak stačí zajít na odbor dopravy, čímž odpadá ještě nutnost návštěvy STK. Jedinou nevýhodou je tak poplatek za montáž.

Vyzkoušejte služeb firmy Rameder, která se označuje jako expert na pevná, odnímatelná nebo otočná tažná zařízení v České republice. Nevíte si rady? Klikněte na Rameder online a využijte řadu nápověd při výběru toho správného typu tažného zařízení pro váš vůz. Ochotný a vyškolený personál vám se vším mile rád pomůže.

Nejde jen o připojení přívěsu

Výhody tažného zařízení nejsou jen v připojení přívěsného vozíku. Dnes už se tzv. za „kouli“ připojuje daleko více příslušenství k automobilům. Zmínit můžeme třeba přepravní boxy, které už dnes nemusí být jen na střeše nebo stále častěji můžeme vidět za autem nosiče kol. Právě jednu z těchto věcí si třeba jednou koupíte a v ten moment budete opět rádi, že jste do montáže tažného zařízení investovali. Tak tedy, na koho se obrátit při poptávce tažného zařízení již z našeho článku víte, teď už zbývá udělat poslední krok. Přejeme šťastnou cestu.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …