Domů / Inzerce / Výhody a nevýhody srovnání povinného ručení přes internet

Výhody a nevýhody srovnání povinného ručení přes internet

Povinné ručení dnes musí mít sjednáno každý majitel, popřípadě provozovatel vozu. Je to proto, že to nejenom nařizuje zákon, ale také z důvodu, aby případné způsobené škody hradila konkrétní pojišťovna. Těch je na našem trhu na několik desítek a tak je třeba dobře vybírat, u jaké konkrétní si povinné ručení vozidel sjednáme. Abychom to měli co nejjednodušší, lze provést srovnání pojistky online. Podívejme se na několik výhod, ale i drobné nevýhody, které se k této možnosti vážou.

Rychlost a jednoduchost dominuje

Zapomeňte na nutnost stahovat složité ceníky, nebo dokonce objíždět jednotlivé pojišťovny. Dnes si stačí sednout ke svému počítači, tabletu, nebo notebooku. Následně už jenom vyplníte několik základních parametrů na vašem vozidle a do několika vteřin víte, jak jsou na tom jednotlivé pojišťovny se svými cenami, stejně jako víte, která bude pro vaše potřeby tou nejlevnější. Stejně tak ale máte možnost vidět i další parametry, jako:

  • Výše pojistného krytí
  • Různé připojištění a doplňky
  • Varianty dalších nabízených pojistek

Výsledek je vždy přesný

Hlavním pozitivem je také fakt, že zobrazená částka není orientační, ale že se váže přímo k vašemu vozidlu, stejně jako k lokalitě, kde ho chcete pojistit. Jak píše i samotná wikipedia, právě to může také celkově ovlivnit cenu. Máte tak jistotu, že ta která je zobrazena, je skutečně správná a finální. Dokáže vám to i možnost toho, že si své povinné ručení můžete online ihned uzavřít. I to je jedno z pozitiv, o kterém můžeme v souvislosti s porovnáním mluvit. Vyhneme se tak primárně čekání, ale i papírování na pobočkách.

Chcete si spočítat povinné ručení 2019? Dnes můžete ušetřit až 30% z ceny.

Nevýhody spočívají hlavně v nutnosti vyplnění požadovaných údajů

I když vše vypadá dokonale a naprosto idylicky, nezapomínejte na to, že porovnání pojistky může mít i několik nevýhod. V první řadě je to určitě nutnost uvést řadu osobních údajů, včetně těch kontaktních. A právě ty mohou být následně využívány k marketingovým účelům, což není vždy žádoucí.

Stejně tak může být problémem i to, pokud neznáme přesnou výši našeho bonusu či malusu. Z toho důvodu se nedokážeme dozvědět přesnou cenu, která musí být následně upravena a změněna. Naopak když půjdeme sjednat pojistku přímo do kanceláře pojišťovny, zjistíme díky přístupu do konkrétní databáze tuto hodnotu velmi snadno a jednoduše.

Srovnání je doporučováno. Není však pro každého

I přes zmíněné dvě nevýhody rozhodně můžeme tuto cestu doporučit. Zvláště tomu, kdo chce mít pojistku jednoduše a především levně. Ne každý ale může dané srovnání provést. Pokud plánujeme koupi vozu, a jako financování bude použita půjčka na auto, může být v rámci podmínek pojištění již uzavřeno. Ideálním příkladem je klasický leasing. V takovém případě zkrátka nemáme možnost nejenom jeho cenu, ale ani jeho parametry nijak výrazně ovlivnit. Jakmile se ale vůz stane výhradně naším, už máme volnou cestu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Spousta z vás ji chce strávit v krásném …

Napsat komentář