Domů / Zajímavosti / Vývoj masivních offroadů Bollinger jde do finále

Vývoj masivních offroadů Bollinger jde do finále

U velkých výrobců vozů jsou současným trendem především velká elektrická SUV. To však neplatí o společnosti Bollinger, která se zaměřila na jednoduché offroady, které přežijí úplně vše a jsou schopny pohybovat se jakýmkoliv terénem.

Bollinger

Společnost představila koncept svého elektrického offroadu již v roce 2017 a velmi jím zaujala média. Zatímco tehdejší koncepty sázely na nejmodernější technologie a inovativní design. Bollinger byl však hranatou krabicí na čtyřech kolech, která slibovala neuvěřitelnou schopnost adaptability a velice slibně vypadaly i její technické parametry.

V uplynulých měsících se sice o společnosti nemluvilo, ovšem americká automobilka rozhodně nezaspala a nadále horečně vyvíjela své hned dvě novinky jménem B1 a B2, které jsou nyní v preprodukční fázi.

Sice je zde řeč o dvou modele, ovšem ty se od sebe zas tolik neliší. Oba mají stejnou masku, stejné světlomety i nárazníky. Největší rozdíl spočívá v jejich karoserii. Zatímco B1 je elektrickým SUV se vším všudy, B2 je pick-up stojící na jeho základech.

Design obou vozů sice vypadá velice jednoduše, ovšem konstrukce samotný je poměrně promyšlená. Podle dřívějších informací je vyrobena z hliníku a také je velice praktická. Díky speciálnímu systému lze srkrze ní převážet například až 1,7 metru dlouhé předměty.

Oba vozy sdílí i stejný pohon, který má 458 kW, zrychlení z 0 na 100 probíhá za 4,5 sekundy a maximální rychlost je omezena na 161 km/h.

Podle původních informací by se měla produkce zahájit již koncem tohoto roku, ovšem společnost chce vše upřesnit v následujících měsících. Zároveň bude prozrazena i jeho cenovka. Zřejmě si tak ještě chvíli počkáme, než se vůz dostane na trh.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …