Domů / Novinky / Volvo představilo nový koncept kupé

Volvo představilo nový koncept kupé

Značku Volvo si netřeba dvakrát představovat. Každý ji zná. Automobilka pochází ze Švédská. Jedná  se nejčastěji o rodinné vozy a SUV a patří také mezi nejbezpečnější auta na světě. O to větší rozruch se konal na každoroční výstavě automobilů ve Frankfurtu, kde Volvo představilo svůj nový unikátní koncept kupé.


2013_volvo_coupe_concept_9_1600x1200Ve skutečnosti reakce na elegantní sportovní vůz byla tak obrovská, že automobilka začala vážně uvažovat o tom, zda by bylo vůbec možné vyrábět tento exkluzivní vůz v limitované edici a nabízet ho svým zákazníkům.
O vzhled se postaral slavný a zkušený italský designér Bertone, který má na svém kontě již mnoho krásných a detailně propracovaných vozů. Mezi nejznámější patří Aston Martin Jet 2+2, Aston Martin DB4 GT Jet, Lamborghini Miura and Lancia Stratos – See. Výsledkem Bertoneho snažení je vůz, který svým hranatým designem symbolicky navazuje na kupé P1800 z 60. let minulého století a zároveň snoubí nový pohled na budoucnost a směrování designu Volvo.

2013_volvo_coupe_concept_3_1024x768Bertone byl již kontaktován společností Volvo o její možnosti zvládnout omezenou výrobní sérii.
Zda se auto stane skutečností a jak se s tím automobilka Volvo vypořádá je ve hvězdách. Jedno je o všem jisté, s největší pravděpodobností to nebude s motorem, který se prezentoval na autosalonu ve Frankfurtu. Vůz byl vybaven dvoulitrovým benzínovým motorem, který je přeplňován kompresorem a turbodmychadlem. Benzínový motor byl kombinován s elektromotorem na zadní nápravě a celkový výkon by činil 400 koní.
S největší pravděpodobností Volvo zasadí pod kapotu laděný čtyřválcový benzínový turbo motor, který může, ale nemusí být spojen s elektromotorem.  Ovšem pokud auto skvěle vypadá, je méně podstatné jak rychle jezdí. Důležité je, že s ním vzbudíte rozruch na ulici a o to je postaráno.

O

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …

Napsat komentář