Domů / Ostatní značky / Vše co jste chtěli vědět o LPG

Vše co jste chtěli vědět o LPG

Auta jezdící na LPG zažívají v posledních letech nevídaný rozmach. Pokročilé technologie, které umožňují nejen využití elektromobilu, ale i automobilů jezdících na LPG či CNG, nám do velké míry usnadňují život. LPG je palivo, které je levnější než klasický benzín.

Víte například, jaká je návratnost LPG? Skrze odkaz si ji můžete snadno vypočítat. Výhody jsou samozřejmě jasné – v posledních letech roste obliba motorů na LPG a tím pádem můžete počítat i s větším počtem čerpacích stanic, které jsou v tuto chvíli už v každém krajském městě. Kromě jiného budete jezdit až o polovinu levněji, kromě jiného dojde i k menšímu opotřebení motoru (mimo jiné i například nižší spotřeba oleje). A kdyby bylo třeba, i po přestavbě svého vozidla na LPG můžete jezdit na benzín či naftu, stačí jen přepnout tlačítko na přístrojové desce, klidně i během jízdy a jste zase takzvaně „při starém“.

Pokud se zajímáte o životní prostředí a alternativní zdroje energií, je pro vás LPG jasná volba. V tomto směru nejde ani tolik o to, že motor má výrazně tišší chod a méně se opotřebovává. Důležitý je ten fakt, že auta na LPG mají výrazně nižší obsah škodlivin ve výfukových plynech, což naší těžce zkoušené přírodě určitě do budoucna více než pomůže.

Kupte si auto na LPG a rozhodně neprohloupíte, je to výborná investice do budoucna, která se může velmi vyplatit! Výhody rozhodně převýší nevýhody, mezi které patří vyšší počáteční investice (ta je ale poměrně brzy zpět) a zmenšení úložného prostoru auta, což ale není nijak dramatické a pokud nemáte rodinu s více dětmi, vlastně to ani tolik nepoznáte.

Potřebujet vědět více o LPG? Pak klikněte pro více informací a dozvíte se vše potřebné.  Kolik by například stála v tomto ohledu přestavba právě vašeho auta? Stačí se zeptat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář