Domů / Zajímavosti / Zmutované monstrum od RingBrothers

Zmutované monstrum od RingBrothers

Společnost RingBrothers je klasickou ukázkou rodinné společnosti, která se specializuje na všemožné úpravy automobilů, především amerických muscle cars. Jejich nejnovějším projektem je něco co, tu již dlouho nebylo.

Společnost se zaměřila na proměnu kupé ze 70. let, kterému byly ordinovány steroidy a výsledek je naprosto extrémní, rozzuřený a přes to všechno atraktivní. Základem pro projekt se stal AMC Javeline AMX, které u nás příliš neznáme, ale ve své době se jednalo o automobil, který představoval konkurenci pro Mustang, Camaro či kupé od Pontiacu. Jedná se o zástupce pony cars, který byl vyráběn v letech 68 až 74 a to ve dvou generacích, přičemž druhá byla daleko, více ostřejší.

Projekt stavěl na automobilu z roku 72, který byl proměněn v neskutečně agresivní monstrum. Jeho jméno je Defiant a jasně zářící žlutá barva prozrazuje, že se jedná o automobil, který není jen tak pro každého. Automobil zaujme především svou zvýšenou kapotou, pod kterou se musel vměstnat vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru. Ten je navíc doplněn 4,5 litrovým kompresorem Whipple, který jek dohání k výkonu 772 kW.

Kompletně celý automobil byl vyztužen, aby odolal neskutečné síle motoru. Některé z částí pak byly vyrobeny z karbonu, aby byl automobil co nejlehčí. Použity byly i díly vytvořené pomocí 3D tisku. Celkový dojem pak doplňuje mistrně provedený interiér.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …