Domů / Novinky / Zvučná jména značek, které dokázaly opanovat trh s dieselovými motory

Zvučná jména značek, které dokázaly opanovat trh s dieselovými motory

Dieselové motory mohou být pro někoho jenom obyčejným pojmem, ale pro jiné jsou naopak celoživotní vášní a náplní. Jenom málokterý mechanismus si totiž dokázat najít tak velkou základnu fanoušků, jako samotné dieselové motory.

Mají celou řadu typických vlastností, které z dieselových motorů dělají neopakovatelný unikát. A tyto vlastnosti podporuje navíc i fakt, že dokázal najít ve své historii několik legendárních značek, které je vyrábějí do dnes. Jedna z nich je dokonce i Česká!

Perkins jako dost možná největší legenda

Jednou z opravdu největších legend, co se týče značek věnujících se výrobě dieselových motorů, je přímo společnost Perkins motor. Jedná se o firmu, která má kořeny v meziválečném období v Anglii. I když tou dobou přicházela na trh celá řada společností, které se dostávaly postupně na vrchol ve svém prostředí, tak právě anglická firma dokázala nejvíce prorazit v oblasti mezinárodního trhu. Zde totiž získala ohromný věhlas a víceméně v době, kdy vznikal ucelený mezinárodní obchod už byla jedním z největších vývozců.

Mezi legendy se řadí rovněž i Tatra

Jenže jednu z legend máme dokonce i u nás doma. Společnost Tatra dokázala konkurovat, a stále i dokáže, celé řadě těch nejlepších značek ze světa. Ve svém hlavním rozvoji a startu tohoto průmyslu ale motory Tatra nedokázaly získat takové PR, jako právě značka Perkins. Do dneška je ale tato značka považovaná za jednu z těch, které nabídnou opravdu ty nejlepší motory. Každý kus je zkrátka mistrovské dílo, od kterého si uživatelé neslibují méně, než excelentní funkci a dlouhou životnost.

Vždy na vrcholu pokroku

Pro všechny společnosti, nikoliv jenom tyto dvě zmíněné, přitom byla jednou z nejzásadnějších věcí právě aktuálnost. A pravdou je, že stejně jako Tatra, tak i motory Perkins dokázaly velice aktivně do svých aktuálních modelů vstupovat s novými a novými technologiemi. Mezi prvními například uvedli modely turbo vstřikování, nebo komplexní moderní konstrukci dieselových motorů. I z toho důvodu jsou tak tyto značky mezi pravými fanoušky dieselových motorů modlami.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …