Domů / Novinky / 3 nejprodávanější zimní pneumatiky na klasický trojrozměr 195/65 R15

3 nejprodávanější zimní pneumatiky na klasický trojrozměr 195/65 R15

zimní pneu

Pokud si nejste jistí, co rozměr 195/65 R15 o pneumatice říká. Nevadí, vše si vysvětlíme. A pak vám představíme dlouhodobě nejprodávanější pneu v této velikosti, které si svou popularitu získaly vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Pokud hledáte nové zimní obutí, bude se vám inspirace určitě hodit.

Co představuje trojrozměr 195/65 R15

Před výběrem nových pneu není na škodu vědět, co vám rozměr 195/65 R15, který najdete v technickém průkazu vozidla a na bočnici pneumatiky, říká.

  • 195 je šířka pneumatiky. Uvádí se v milimetrech.
  • 65 vyjadřuje procentuální výšku bočnice a nazývá se profil pneumatiky.
  • R označuje radiální konstrukci pneumatiky.
  • 15 je vnitřní průměr pneumatiky v palcích, který se musí shodovat s rozměrem ráfku.

Nezapomínejte na indexy

Kromě výše zmíněných rozměrů je při výběru pneu důležitý také nosnostní a rychlostní index.

  • Nosnostní index udává maximální zatížení, které pneumatika unese. Má číselnou hodnotu od 50 do 124 a vždy musíte mít pneumatiky se stejným nebo vyšším nosnostním indexem.
  • Rychlostní index předepisuje maximální rychlost, kterou pneumatika snese. Označuje se písmenem. Pod každým z nich se skrývá tabulková rychlost. Letní pneu musí mít stejnou hodnotu jako v TP. Zimní pneu mohou mít rychlostní index stejný nebo nižší.

Česká klasika Barum Polaris 3

Jedny z nejoblíbenějších zimních pneu, mezi ekonomicky smýšlejícími řidiči, jsou Barum Polaris 3. Barum je součástí koncernu Continentalu, z něhož čerpá nejnovější technologické know-how. Pneu mají nízký valivý odpor, což zvyšuje jejich životnost a zároveň snižuje náklady na palivo. Obutí vás v zimě podrží jak na sněhem pokryté vozovce, tak na mokru.

Výherce v testu ADAC 2018 Continental WinterContact TS 860

Majitelé Continental WinterContact TS 860 si nejčastěji pochvalují tichou a přesnou jízdu. Pneumatiky jsou vyrobeny z pryžové směsi, která se hodí na proměnlivou českou zimu. Poradí si jak s deštěm a břečkou, tak se sněhem a na namrzlou vozovkou. Dezén s velkým množstvím bloků rychle odvádí vodu z běhounu a drobné lamely s ostrými hranami se nemilosrdně zakusují do sněhu a ledu.

Sava ESKIMO S3+

Zimní obutí Sava ESKIMO S3+ se zapsalo do výsledků nezávislých testů pneumatik spolehlivým a vyváženým výkonem v různorodých zimních podmínkách. Díky inovativní pryžové směsi se pneumatiky pyšní dlouhou životností a vysokým kilometrovým nájezdem. Potěší vás také přehledné indikátory opotřebení. Na první pohled zjistíte, jak jsou na tom.

Pokud nevěříte popisům výrobců, reklamám ani testům pneumatik, vsaďte na uživateli prověřenou kvalitu. Vynikající recenze a stále narůstající prodeje jsou jasným důkazem toho, že se jedná o opravu spolehlivé pneu. Při jejich nákupu určitě neprohloupíte.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …