Domů / Novinky / Alternativa k akciím? Vyzkoušejte korporátní dluhopisy

Alternativa k akciím? Vyzkoušejte korporátní dluhopisy

Ti, kteří disponují volnými finančními prostředky, které chtějí zhodnocovat, často nakupují akcie. Ty jim dosud byly schopny poskytovat slušné zhodnocení, jenže s narůstajícím zájmem začala narůstat také jejich cena a dnes jsou tak akcie velmi drahé a ne vždy se vyplatí. Dividendové akcie, které jsou bezpečnější, už dosáhly stavu, kdy jsou dražší než růstové akcie, které jsou ale zase velmi rizikové. Spousta lidí tak hledá alternativní cestu, kam investovat své finance, aby nejen dosáhli dobrého zisku, ale zároveň měli své peníze v bezpečí. Řešením jsou korporátní dluhopisy.

Proč zvolit korporátní dluhopisy?

Korporátní neboli firemní dluhopisy se řadí mezi investiční nástroje s poměrně vysokými ročními úrokovými sazbami, které se pohybují na hodnotě kolem pěti procent. Lze však najít i podstatně výnosovější příležitosti – například společnost Uniprospe.eu nabízí své dluhopisy se zúročením 9,5 %. Takže i menší investovaná částka v objemu statisíců vám umí vydělat poměrně dost peněz.

Výběr dle vašich preferencí

Další výhodou je pak také to, že se sami rozhodnete, do jaké společnosti budete investovat a za jakých podmínek. Na výběr máte dluhopisy s pevným úročením, s variabilním kupónem či indexované dluhopisy. Ty se mezi sebou liší úročením, kdy u prvního zmíněného typu je pevně stanoven zisk, druhý typ se váže na referenční sazbu, kterou bývá obvykle mezibankovní sazba doplněná o procentní přirážku za riziko, a třetí typ má zisk neboli kupón vázán na vývoj indexů zlata, ropy, mezd nebo jiných komodit. Dále pak můžete investovat do dluhopisů krátkodobých (se splatností kratší než jeden rok), střednědobých (splatnost 1-5 let) a dlouhodobých (splatnost více než 10 let). Zmíněná investice s Uniprospe.eu má například pevné úročení a jedná se o krátkodobý dluhopis, jelikož jeho splatnost je na konci roku 2022.

Pokud se rozhodnete zaměnit nákup akcií za investování do dluhopisů, rozhodně uděláte dobrý krok. Jen je třeba důkladně prověřit vašeho potenciálního emitenta a seznámit se se všemi podmínkami. Důkladnějším studiem této možnosti investice zjistíte, že jde skutečně o vítanou alternativu, jak zhodnotit peníze.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …