Domů / Inzerce / Leží vám na běžném účtu větší obnos? Nenechte se o jeho část připravit inflací!

Leží vám na běžném účtu větší obnos? Nenechte se o jeho část připravit inflací!

Inflace v současné době rezonuje českou společností. Spolu s koronavirovou pandemií se řadí mezi nejvíce skloňované pojmy. Oba jevy nám ničí životy. Koronavirus zdraví a inflace úspory. Koronaviru se bráníme očkováním, vyhýbáním se davům, nošením respirátoru a posilováním imunity. A jak se ubránit inflaci? Mimo jiné správným investováním.
Do čeho investovat? Do nemovitostí, které i kvůli inflaci dosahují závratných výšin? Zřejmě ne. Do uměleckých děl? Jejich cenu zase zbytečně navyšuje DPH. Stejně jako cenu stříbra a diamantů. Nehledě na to, že jejich cena značně kolísá. Mnohem lépe na tom v tomto ohledu je investiční zlato.

Ušetřete za DPH

Investiční zlato ve srovnání s výše zmíněnými investičními nástroji na plné čáře vyhrává. Investorům v první řadě nahrává stálá cena zlata. Ta obzvláště v dlouhodobém horizontu neroste ani neklesá. Pro investování v době krize je proto ideální. Dalším plus je, že koupě zlata je oproštěna od DPH. 21 procent, o něž by se vám navýšila cena stříbra i diamantů, tak zůstanou ve vaší kapse.

Mince, nebo slitky?

Na výběr máte zlaté mince dukáty či zlaté slitky vyrobené v některé ze švýcarských rafinerií. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel bohužel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. A to s sebou přináší poměrně omezenou nabídku s pestrou škálou cen, které si někteří prodejci navyšují i o více než deset procent.

Prodejce vybírejte pečlivě

Neznalí Češi pak za zlaté slitky platí víc než Němci a Rakušané. Naprosto zbytečně. Pro tak extrémní cenové rozdíly, jak upozorňuje Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz, neexistují důvody. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ A co tedy odborník radí? Nesledovat pouze cenu zlata na burze, ale i ceny jednotlivých prodejců. A nakupovat u takových, kteří jsou levní a na trhu působí již několik let.
To se přitom vyplatí i při nákupu menších slitků.

O Angelo

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …