Domů / Ostatní značky / Americké svátky ukázaly další problém elektromobility

Americké svátky ukázaly další problém elektromobility

Minulý týden probíhal ve Spojených státech Den díkuvzdání, během kterého mnoho Američanů cestuje. A velká část z nich si k tomu zvolila elektromobil, což se ukázalo být problémem.

Dlouhé čekání

Den díkuvzdání připadl na čtvrtek 28. listopadu a přinesl dlouhé kolony spolu s dopravním kolapsem. Ukázal však také tu zajímavou věc spojenou s dopravou a tím, jak problematické je masové používání elektromobilů.

Ven totiž vyjela řada majitelů automobilů Tesla, kterých v USA jezdí více než 400 tisíc. To bylo důvodem, proč se na některých dobíjecích stanicích začaly tvořit fronty, které byly až několikahodinové.

Na sociálních sítích se začaly objevovat videa, kde i na stanici Supercharger, která nabízí 40 dobíjecích stojanů čeká až 50 vozů. Tento pohled se opakoval hned na několika místech a to především v Kalifornii, která je domovskou základnou Tesly a má zde také největší počet zákazníků.

Ve Spojených státech je momentálně k dispozici 1 636 stanic a téměř 14 500 Superchargery od Tesly. Automobilka jejich počet neustále navyšuje a navíc plánuje více nových dobíjecích stanic ve verzi V3, která dokáže nabít vůz k ujetí 120 kilometrů již za pět minut. Tím by se měly podobné fronty co nejvíce eliminovat a příští Den díkuvzdání by tak pro měl být pro majitele Tesel o něco pohodlnější. Nesmíme však zapomínat, že Tesla chystá prodeje Modelu Y, který opět zvedne počet majitelů vozů Tesla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …