Domů / Ostatní značky / Aston Martin V12 Speedster: Dvoumístná raritka

Aston Martin V12 Speedster: Dvoumístná raritka

Aston Martin odhalil svou speciální verzi V12 Speedster. Ukrývá dvanáct válců a stovku překoná za 3,5 sekundy.

Zbrusu nová střela

Zbrusu nový Aston Martin V12 Speedster se měl představit jako jedna z novinek na ženevském autosalonu, který byl na poslední chvíli zrušen z důvodu hrozby šíření koronaviru. I proto se představuje alespoň online formou skrze oficiální fotografie a videa.

„Mám tu čest představit vám nejzajímavější model značky Aston Martin dneška. Vůz V12 speedster je ukázkou rozsahu schopností a odhodlání týmů Q by Aston Martin a Aston Martin Design, které podtrhují závazek dodávat zákazníkům ohromující řidičské vozy,“ okomentoval vůz Andy Palmer, generální ředitel Aston Martin Lagonda.

Novinka se představila v domovině automobilky v Gaydonu a nechala se inspirovat bohatými závodními zkušenostmi i leteckým průmyslem. To podtrhuje i speciální lak, který vychází z letounu F/A-18, který vznikl na základě spolupráce s Boeingem.

V12 Speedster stojí na hliníkové platformě, která se inspirovala modely DBS Superleggera a Vantage. Adaptivní podvozek disponuje režimy Sport, Sport+ a Track, vůz je postaven na jedenadvacetipalcových kolech s karbonovými brzdami. Samotná karoserie je vytvořena z uhlíkových vláken, střechu byste zde ale hledali marně.

O pohon se stará 5,2 litrový dvanáctiválec o výkonu 700 koňských sil. Pohonná jednotka je spárována s osmistupňovým automatem ZF a má pohon na zadní kola. Z klidu na 100 vůz zrychluje za 3,5 sekundy a může dosáhnout rychlosti až 300 km/h. Aby byl navíc požitek z jízdy co největší byl přeladěn výfukový systém se speciálním zvukem.

Andy Palmer řekl, že tento model je pro automobilku závazkem vůči zákazníkům. Celkem jich vzniklo jen 88 ručně vyrobených kusů, přičemž jeden bude prodáván za 22 milionů korun.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …