Domů / Novinky / Autoškola KING radí: Pozor na nekalé praktiky autoškol!

Autoškola KING radí: Pozor na nekalé praktiky autoškol!

Vybíráte autoškolu jen podle hesla „levně, kvalitně a rychle“? Pak byste měli kritéria přehodnotit, protože na vás mohou některé autoškoly zkusit nějakou „levárnu“. Instruktoři z renomované pražské autoškoly KING prozradili, jaké jsou nejčastější nekalé praktiky. Za podezřele nízkou cenou se obvykle skrývá nízká úroveň výuky a méně praktických jízd.

Na počátku je touha získat řidičský průkaz co možná nejlevněji. Prvotní nadšení však opadne velmi rychle – například když instruktor výrazně zkrátí praktické jízdy nebo se žákovi nevěnuje naplno. Pražská autoškola proto doporučuje, abyste spíše než na nejnižší cenu hleděli na reference. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo nedávno výcvik absolvoval, zeptejte se ho na zkušenosti.

Zkracování jízd

Měli byste vědět, že vyučovací hodina trvá 45 minut. Ovšem pozor – tím je míněno pro jednoho žáka. Bohužel se najdou učitelé, kteří vezmou do auta dva nebo tři žáky a počítají jim čas strávený za volantem společně.

Nevyužitý čas

Dalším častým nešvarem je zařizování soukromých záležitostí v době vyučovacích hodin. Pětačtyřicet minut má žák využít k tomu, aby si osvojil techniku jízdy – nikoliv čekat v autě na učitele, který si musel „někam odběhnout a něco urgentně zařídit“.

Nekvalitní výuka

Ani tím však výčet nekalých praktik nekončí. Najdou se učitelé (a není jich málo), kteří sice dodržují stanovený čas, a dokonce si ani nikam neodskakují, ale zato žáky navigují do míst, kde se toho příliš mnoho nenaučí. Rovinky, žádné kolony a minimum křižovatek – to je pro učitele pohodlnější a pro autoškolu podstatně levnější, protože ušetří za pohonné hmoty.

Chcete mít jistotu, že se v autoškole opravdu naučíte nezbytné základ? Autoškola KING v Praze vždy koncipuje výukové hodiny tak, aby si z nich žáci odnesli co nejvíce. Disponuje moderním vozovým parkem a v řadách učitelů jsou profesionálové s dlouholetými zkušenostmi.

O Angelo

Shlédněte také

Úloha záclon a bytového textilu v interiéru není pouze estetická. Plní také praktické funkce

Při zařizování svého obydlí si každý dává důraz na to, co se mu líbí. Někdo …