Domů / Novinky / Škoda Kodiaq Scout: Poradí si chromovaný krasavec i v těžším terénu?

Škoda Kodiaq Scout: Poradí si chromovaný krasavec i v těžším terénu?

Líbí se vám Škoda Kodiaq? Pak se vám jistě bude líbit nově představená linie Scout, která má ve standardu pohon všech kol, ochranu motoru i podvozku a velmi bohatou základní výbavu. V oficiální tiskové zprávě automobilka nešetřila superlativy a uvedla, že robustnější vzhled plně odpovídá lepším vlastnostem při jízdě nezpevněným terénem. Představení proběhlo na Mezinárodním autosalonu v Ženevě.

Nová Škoda Kodiaq ve verzi Scout se dodává pouze s pohonem všech kol. Charakterizují ho kontrastní prvky ve stříbrné barvě a výrazné lišty v přední i zadní části vozu. Výjimečný vzhled umocňují také nová devatenáctipalcová kola, která byla navržena speciálně pro tento model.

Na osobitý vzhled „tábornických“ škodovek jsou zákazníci zvyklí, skvěle vypadá také nová Škoda Fabia Combi Scout.

Kodiaq Scout je k mání ve čtyřech různých motorizacích. Líný není základní benzinový agregát 1.4 TSI se 110 kW, ale dynamičtější je přeci jen dvoulitr se 143 kW, který pokoří hranici 100 km/h za 8 sekund. Na své si samozřejmě přijdou také příznivci turbodieselových motorů – dvoulitrový agregát ve výkonnostních verzích 110 a 140 kW je kultivovaný a úsporný.

Škoda se rozhodla, že skautíkovi dopřeje štědrou výbavu. Přední a zadní LED světla, devatenáctipalcová kola, pohon všech kol, vynikající „offroad“ režim, adaptivní podvozek CDD, ale také paket s ochranou podvozku a motoru nebo parkovací senzory – to vše je k dispozici již v základu. K tomu navrch parkovací kamera, multifunkční volant, bezklíčový přístup a sedačky z Alcantary.

Kodiaq Scout není žádné ořezávátko. Se světlou výškou 194 mm, přechodovým úhlem 19,7 °a nájezdovými úhly 22,0 ° a 23,1 ° se v terénu rozhodně neztratí. Stačí přepnout na režim offroad, čím se oddálí zásahy ABS, kontroly trakce a stabilizace. Zároveň dojde k rychlejší aktivaci elektronicky řízeného diferenciálu se simulací uzávěrky.

A kolik bude největší české SUV ve verzi Scout stát? Sledujte ceník Škody Kodiaq a budete v obraze.

Zdroj fotografií: skoda-auto.cz.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …