Domů / Novinky / Bláznivá střela Elemental RP-1

Bláznivá střela Elemental RP-1

Otevřete oči a připravte se na divokou smršť, která nás čeká v těchto dnech. Ve Velké Británii ožívá nový startup nebývalých rozměrů, který má za cíl posunout segment super aut na novou úroveň. Elemental si vyzkouší svoje štěstí s novým vozem RP-1, který se tváří více než sebejistě.

Je to celkem velké gesto, když se neznámá firma rozhodne zavést nový produkt mezi ostřílené veterány, kteří mají své místo na výsluní jisté. Nicméně Elemental patří mezi odvážné a rozhodně se nebojí toho, že by si ušila z ostudy kabát.2015-elemental-rp-2

Elemental RP-1 na to šel chytře od lesa a kromě slibů o tom, že udělá evoluci na silnici s drahými auty, pozvednul celý koncept na novou úroveň s balíčkem Ford EcoBoost a ultra lehkém tělu z uhlíkových vláken.

Silné řečičky jsou jedna věc. Elemental RP-1 bude muset o svých kvalitách přesvědčit širokou veřejnost, která je značně skeptická k tomuto chvástání. Ať je to jakkoliv, RP-1 má slušně nakročeno ke všemu co slíbil.

Tělo Elemental RP-1 strávilo převážnou část své výroby ve vědecké laboratoři, kde bylo tvořeno k dokonalosti. Několik prototypů RP-1 bylo postaveno z různých materiálů, včetně uhlíkových vláken a hliníku. Na konci celého výzkumu se společnost Elemental rozhodla pro nové patentované laminátovo-hliníkové tělo. Díky kombinaci těchto super lehkých materiálů, by měl celý vůz vážit pouhých 450 kg!!!

2015-elemental-rp-3

Celý design vozu vypadá vskutku poutavě a ostré linie přidávají vozu dokonalý šmrnc. V zadní části si můžete všimnout dramatického výfuku,  který klade důraz na styl a dravost vozu RP-1.

Informace o exteriéru jsou skromné a existuje jen několik málo detailů, které můžeme s jistotou říci. Ruční brzda je na levé straně řidiče, volant je menšího vzrůstu, ale za to dostatečně hbitý a programovatelná tlačítka se postarají o dostatek informací, které během jízdy budete potřebovat.

Elemental RP-1 je poháněn 2,0 litrovým motorem Ford EcoBoost, který v sobě ukrývá 280 koní a 260 liber-stop točivého momentu. Vzhledem ke své hmotnosti, je RP-1 mnohem rychlejší a silnější než se na první pohled zdá a podle tvrzení inženýru z Elemental, může vytáhnout až 500 koní na tunu, což je šílené, pokud je na tom alespoň trocha pravdy.

 

O

Shlédněte také

Elektronická dálniční známka v České republice

Elektronická dálniční známka v České republice: Modernizace cestování po dálnicích Od 1. ledna 2021 prošel …

Napsat komentář