Domů / BMW / BMW by rádo vypínalo motory svým hybridům

BMW by rádo vypínalo motory svým hybridům

Bavorská automobilka přišla s novým nápadem jak ulehčit městům od znečištění ovzduší. Svým plug-in hybridům chce vypínat spalovací motory v centrech měst.

Chytrá myšlenka BMW

V BMW hledají způsoby jak bojovat se znečištěním ovzduší ve velkých městech nejen v Německu. Jejich nové řešení je velmi zajímavé a hlavně odvážné. Majitelům Plug-in hybridům své výroby by totiž chtěli po vjetí do centra města vypnout spalovací motor a nechat jej jezdit jen na elektřinu.

Vozům by se motor vypínal automaticky jak uvádí Klaus Fröhlich na autosalonu v L.A. Jediné co je k tomu zapotřebí je navigační systém a online připojení vozu, nic víc. Skutečně se nejedná o vtip.

Auta to zvládnou

Fröhlich připomíná, že například BMW X5 s plug-in hybridním pohonným ústrojím dokáže na jediné nabití ujet až 80 kilometrů, což je dostatečná vzdálenost pro pohyb ve velkém městě. BMW tuto technologii již prezentovalo orgánům vybraných německých měst, které nyní velmi zásadně bojují proti špatnému ovzduší ve svých městech. Panuje zde totiž hysterie, která byla vyvolána mimo jiné i aférou Dieselgate a jedním z jejich řešení je zákaz vjezdu všem dieselovým vozům do center měst.

Řešení automobilky BMW by mohlo být řešením i pro další města, která bojují se špatným vzduchem. Mezi ně patří Stuttgart, Paříž nebo Londýn.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

BMW si myslí na nový vlajkový supersport

By rádo během příštích 4 let ukázalo nový hybridní supersport, který by měl nahradit aktuální …