Domů / BMW / BMW si myslí na nový vlajkový supersport

BMW si myslí na nový vlajkový supersport

By rádo během příštích 4 let ukázalo nový hybridní supersport, který by měl nahradit aktuální i8. Ten by měl mít až dvojnásobný výkon oproti předchůdci.

Nový supersport

Novinka je momentálně ve fázi zvažování, ovšem v případě, že by byla schválena, jednalo by se o technicky vyspělejšího a lehčího konkurenta McLarenu 570S.

O projektu se více rozpovídal Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW, který je zodpovědný za vývoj všech produktů: „Jste-li inženýrem, alespoň jednou v životě chcete postavit supersport,“ uvedl v rozhovoru pro britský Autocar. „A myslím si, že částečná elektrifikace to umožní.“ „Když použijeme kompaktní a výkonné elektromotory, karbonovou konstrukci i8, můžeme dostat skutečně zajímavý balíček. Když se podíváme na chystané supersporty Ferrari či McLarenu, po roce 2020 dostanou všechny nějakou formu elektrifikace,“.

Výkon především

Novinka by se měla představit nejspíše až v roce 2023, přičemž by disponovala jak zážehovou pohonnou jednotkou, tak elektromotorem. Ty by dohromady poskytovaly mnohem vyšší výkon než i8. Ten má výkon 275 kW, novinka by jej však mohla papírově předčít až dvojnásobně a to v počtu válců (i8 má tři) a také výkonu.

„Elektromotory poskytnou radost z jízdy obdobnou té, kterou přináší osmiválce. Dodají sportovní pocit, takže se ke značce M dokonale hodí,“ myslí si Fröhlich s tím, že by novinka mohla vyzvat soupeře jako Honda NSX či McLaren 570S. „Modely M budou v budoucnu elektrické, ale bude se nám s tím pracovat hodně těžce. Taková auta totiž nemají mít jen skvělé zrychlení rovně. Musí fungovat v zatáčkách a na závodních okruzích, což je vzhledem ke zvýšené hmotnosti aut s tímto pohonem problém,“ dodal.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

BMW by rádo vypínalo motory svým hybridům

Bavorská automobilka přišla s novým nápadem jak ulehčit městům od znečištění ovzduší. Svým plug-in hybridům chce …