Domů / Inzerce / Co je důležitou součástí motorkářské výzbroje?

Co je důležitou součástí motorkářské výzbroje?

Rozhodli jste se letos přidat k motorkářům a léto strávit na dvoukolém společníkovi? V tom případě si musíte pořídit řádnou motorkářskou výzbroj. Bez kvalitního moto oblečení a bot, respektive rukavic nelze na motorku usednout. Bundy, rukavice a moto kalhoty totiž umí zmírnit dopady pádů nebo nehod. A to nemluvíme o helmě, která snižuje riziko úmrtí při nehodě až o čtyřicet procent. Proto vzhůru do nakupování!

Moto oblečení dokáže zmírnit následky při nárazu či pádu

Žádné motorkářské oblečení si kupovat nemusím, vždyť mi stačí tepláky a šortky. Přesně toho si říká řada z nás. Bohužel je to mylná domněnka. Vezměme si například helmu, která je nedílnou součástí celé motorkářské výzbroje. Podle posledních průzkumů může tato ochrana hlavy zvýšit šanci na přežití v případě havárie až o necelých čtyřicet procent.

Podobně ochranářské vlastnosti mají i další komponenty, jež jsou součástí motorkářského vybavení. Například oblečení – součástí jsou zpravidla chrániče, které pokrývají kotníky, kyčle, také kolena. Právě tato místa jsou velmi jemná a kůže zde je velmi tenká. V případě pádu a chybějících chráničů je velmi pravděpodobné, že by došlo k úrazům, jejichž léčba trvá i déle než rok.

Na boty a rukavice nezapomínejte

Abychom měli motorkářskou výzbroj kompletně hotovou a abychom tedy mohli usednout na motorku, nesmíme zapomenout na boty a rukavice. Ruce i nohy jsou velmi křehkým mechanismem, jehož tvoří velmi jemné kosti. Je jich zde příliš mnoho, proto nejsou silné jako jiné kosti v těle. Bohužel kvůli jejich jemnosti a křehkosti jsou to právě ony, co se láme při (byť jen mírném) pádu z motorky.

Proto si stejně jako moto oblečení pořiďte i boty na motorku a rukavice, které jsou zpevněné na kloubech, dlaních a okolo zápěstí. Co se týče bot, ty zase musí být vyztužené kolem kotníku. Ideální bude, pokud budou polstrované.

O Angelo

Shlédněte také

4 faktory, které ovlivňují správný výběr dobíjecí stanice pro elektromobil

Chcete mít dobíjecí stanici doma nebo ve své firmě? Od každé jistě budete očekávat něco …