Domů / Inzerce / Co skutečně potřebujete vědět o povinném ručení?

Co skutečně potřebujete vědět o povinném ručení?

 

Pořídili jste si nové auto a přemýšlíte o vhodném pojištění? Sepsali jsme pro vás užitečné rady, které vám ušetří peníze a také spoustu nervů za volantem.

Kdy byste měli uzavřít povinné ručení?

Při nákupu nového auta z autosalonu nevyjíždějte bez povinného ručení. Velmi byste tím riskovali. Jak to? Nikdy nevíte, co se vám cestou může přihodit. A znáte to, ty nejhorší věci se stanou tehdy, když je nejméně čekáme. Jak ale z takové situace vybruslíte, abyste nezaplatili zbytečně moc peněz za pojistku, nebo se nesvěřili do rukou nekvalitní pojišťovny? Bez obav uzavřete v autosalonu povinné pojištění, jaké vám na místě nabídnou. Ale zvolte si nejkratší možnou dobu. Doma si pak v klidu porovnáte různé nabídky pojišťoven a vyberete si tu nejlepší.

Pojistku, kterou jste uzavřeli při nákupu auta, můžete bez udání důvodu do dvou měsíců zrušit, nic se neděje. V případě, že na své nové auto čekáte například několik dní, zařiďte si povinné ručení rovnou sami, vyhnete se tak zbytečnému papírování.

Podle čeho povinné ručení zvolit

Mnoho lidí dělá jednu velkou chybu – povinné i havarijní pojištění si vybírají pouze podle ceny. Jakmile najdou to nejlevnější, jsou spokojení, a to přesně do chvíle, než se něco stane a nikdo jim nepomůže. Nedělejte tu samou hloupost a předem si zjistěte, jak vám pojišťovna při komplikacích pomůže. Zeptejte se na vše, co vás napadne:

  • Píchnete kolo, přijede vám ho někdo vyměnit?
  • Budete mít v případě potřeby k dispozici náhradní vozidlo? A bude zcela zdarma?
  • Přijede vám někdo nastartovat auto, až se vám vybije baterie?
  • Jak se řeší nehody v zahraničí?
  • Dostanete k dispozici právní pomoc, bude-li potřeba?
  • Jaké jsou výluky z pojištění?

Také se zeptejte, zda máte nárok na asistenční služby a co vše pod ně patří.

Jak na povinném ručení ušetříte

Za pojištění nemusí padnout celá vaše výplata, stačí, když si dobře vyberete. Mnoho pojišťoven vám poskytne slevu, pokud si u nich uzavřete současně s povinným ručením také havarijní pojištění. Nebo například ČSOB Pojišťovna nabízí aktuálně slevu 20 % při sjednání povinného ručení přes internet. Pojišťovny také zohledňují, jak dlouho jezdíte, kde bydlíte, kolik nehod jste zavinili a podobně. Jezděte tedy opatrně a podle předpisů, to vám v budoucnu také mnoho peněz ušetří.

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O Angelo

Shlédněte také

Chystáte se strávit letní dovolenou v Česku? Pak si nezapomeňte koupit dálničku!

Dlouho očekávaná letní dovolená se kvapem blíží. Spousta z vás ji chce strávit v krásném …