Domů / Ostatní značky / DeLorean DMC21

DeLorean DMC21

DeLorean DMC-12 je legendární automobil, kterého se neprodalo zas tolik kusů, a stejně ho znají všichni po celém světě. Je to dáno především jeho účinkováním ve filmu Návrat do budoucnosti, kde vůz představoval jednu z hlavních rolí, i když toho moc nenamluvil. Tento vůz má však nyní svého nástupce. Jeho jméno je DMC21 a na svědomí ho má ukrajinský student designu.

DeLorean Motor Company se momentálně věnuje především existujícím vozům DMC-12 a připravuje se dokonce na oživení malosériové výroby. Nový model však není ani v nedohlednu a nelze její vůbec předpokládat, což je dáno především finanční náročností produkce nového modelu.

To ovšem vůbec není překážkou pro designéry, které automobily mohou navrhovat na svých počítačích, jak se jim jen zlíbí. Jedním takovým návrhem je i automobil od Yevheniye Bratchyka z Kyjeva, který se jmenuje DMC21 a mel by představovat nástupce právě DMC-12 z první poloviny osmdesátých let.

Designér vycházel především z předlohy a tak je zachována silueta a typické prvky původního modelu. Jeho design má na svědomí Giorgeotto Giugiaro. Novinka je celá však jemně zaoblená a velmi citlivě zmodernizovaná. Nov jsou především zadní partie vozidla, a vepředu je však upoutáno především na přední světlomety, které jsou ukryté za posuvnými žaluziemi.

Stejně jako DeLorean DMC-12 má být i DeLorean DMC21 dvoumístným vozidlem s masivními křídlovými dveřmi a povrchovými panely karoserie z oceli. Ovšem pod tím vším se ukrývá skelet z kompozitních materiálů a o chod celého vozu se na místo šestiválce v zadní části vozu, stará elektromotor.

Samozřejmě, že v současné době je tato studie pouhou představou, která není vůbec zhmotněna ani do modelu a jejího zhotovení se nejspíše nikdy nedočkáme, ale minimálně pro fanoušky značky DeLorean se jedná o velmi zajímavý kousek vhodný k pořádnému prozkoumání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …