Domů / Ostatní značky / Kodiaq RS dorazí přesně rok po verzi SportLine

Kodiaq RS dorazí přesně rok po verzi SportLine

Kodiaq RS, to byl až do nedávna jen takový pánský sen, který byl přiživován řadou bujarých diskusí, ovšem vše se pohybovalo v oblasti, kdyby a to by bylo. Ovšem Škoda nám dělá velkou radost a příchod Kodiaqu RS skutečně potvrdila.

Kodiaq sice na našich silnicích již nějaký čas jezdí, ovšem nabídka není zdaleka kompletní. Automobil bude postupně nabízen v nových výbavových verzích jako je Scout, SportLine a Laurin a Klement. Ovšem aby bylo vše kompletní jeden dílek nám stále chybí a tím je verze Kodiaq RS, až donedávna věc pouze snová, nyní však potvrzená.

Modely Citigo, Fabia, Superb se verze RS rozhodně nedočkají, protože veškerá péče nyní bude věnována modelu Kodiaq RS. Doposud se tvrdilo, že automobil bude k mání někdy v roce 2018 nyní však víme více detailů. Podle nejnovějších informací by měl model přijít na trh v pětatřicátém týdnu příštího roku, tedy začátkem listopadu, což je přesně jeden rok po verzi SportLine, která by měla dorazit taktéž na podzim tohoto roku, asi půl roku po verzi Scout a Laurin a Klement.

Jako první se dočkáme verze Scout a to již na přelomu června a května tohoto roku v rámci pravidelné modelové péče. Navíc také víme, že se některé deriváty tohoto SUV představí již v březnu na autosalonu v Ženevě.

Informace o příchodu verze RS je již potvrzena i vedením a to vedoucím oblasti výzkumu a vývoje automobilky. Nemůžeme však čekat silný benzínový motor. Současné zprávy hovoří spíše o dvakrát přeplňovaném dvoulitrovém turbodieselu, který známe z modelů Passat a Tiguan.

Agregát by měl poskytovat výkon 176 kW, a pokud se něco nezmění, mělo by jít o nejsilnější motorovou nabídku. Do jisté míry podobný výkon však můžete mít ve vozy již nyní a to dvoulitrové TSI z Audi, s výkonem 132 kW s převodovkou DSG a pohonem všech kol.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …