Domů / Ostatní značky / Druhá generace Nissan Qashqai 2015 vylepšuje nedostatky

Druhá generace Nissan Qashqai 2015 vylepšuje nedostatky

První Qashqai se představil v roce 2007. Od té doby je v segmentu malých crossoverů velkou bouří, které se prodalo více, než dva miliony kusů. Druhá generace přináší pár drobných změn. Především je to ostřejší a sportovnější design exteriéru. Dále tu jsou modernizované technologie a lepší jízdní vlastnosti včetně šetrnější spotřeby. Hlavním plusem nové generace Nissan Qashqai je fakt, že vůz má vše dobré z minula a zároveň vylepšuje nedostatky.

Exteriér

Hlavním úspěchem nového modelu je přepracovaný exteriér. Změny nejsou velké, ale dostačující, aby vystoupily ze stínu předchozího modelu. Nyní má Nissan ostřejší rysy a svalnatější linie. Přesto stále udržuje propojenost s první generací.

2

V přední části máme hranatější světlomety, než u první generace. Mřížka a spoiler jsou zavěšené a nabízejí zamračený pohled. Tvrdý plast postupuje podél bloků, kolem obložení kol. To Qashqai opticky zvyšuje. Z profilu se nová generace tváří více jako SUV. V zadní části jsou zachycena světla po stranách vozu. Táhnou se od zadních výklopných dveří společně se střešním spoilerem.

Interiér

Různé pasivní a aktivní bezpečnostní technologie jsou v novém Qashqai k dispozici. Řidič má možnost přizpůsobit si různá nastavení prostřednictvím jediného rozhraní. Interiér si jinak udržuje všechny vlastnosti z minulé generace. Nabízí kvalitní a přehledné zázemí, které neurazí, ale ani nenadchne. Vše je v rámci povahy Nissan Qashqai.

3

Hnací ústrojí

Pod kapotou narazíme celkem na pět různých motorů, ze kterých si můžete vybírat. Motory nabízí výkon od 113 koní až po 160 koní. Nejslabší kousek předvede 1,2 litrový motor DIG-T, který nahrazuje 1,6 litrový motor s atmosférickým sáním. Nejsilnější variantou je 1,6 litrový DIG-T, který produkuje již zmíněných 147 koní. Pro první model je zrychlení z nuly na sto za 10,9 sekund a maximální rychlost 185 km/h. Silnější motor má zrychlení z nuly na sto za 9,1 sekundy a 190 km/h.

4

Závěr

Nissan Qashqai 2015 provedl optimálně všechny změny, které mohl. Vůz si zachoval svoji krásu a přesto se posunul zase o něco dál. Aktualizace je dostatečná, výkon uspokojivý. Ceny zůstaly stejné, jako u minulé generace i když se najde pár menších rozdílů. Nissan zkrátka svoje auta umí a stejně jako minulá generace, i tato nová má potenciál být hitem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O

Shlédněte také

Rok 2022 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku, kterou již 8 let pořádá online magazín MOTORVIZE

Rok 2023 je tu a s ním i výsledky čtenářské ankety Auto roku 2022, kterou …

Napsat komentář