Domů / Ferrari / Elektrické Ferrari jen tak nebude

Elektrické Ferrari jen tak nebude

Ferrari sice tvrdilo, že první elektrický supersport bude oděn do červeného laku, ovšem jak to tak vypadá, nestane se tak. Společnost rozhodla o tom, že současný výrobní plán značky elektrický supersport zahrnovat nebude.

Elektrický sporťák jen tak nebude

Ferrari platí za velmi konzervativní značku, která nejraději tráví čas nad tvorbou sportovních a supersportovních modelů s pořádně nadupanými benzínovými agregáty. Občas však zabrousí trochu mimo a vytvoří něco zcela unikátního, čehož jsou příkladem hypersporty LaFerrari a LaFerrari Aperta, které využívají hybridní pohonný systém.

V současné době připravuje Ferrari i příchod novinky, která bude opět něčím naprosto výjimečným. Bude se totiž jednat o SUV, tedy spíše crossover. Původně jsme se měli dočkat také čistě elektrické supersportu, ovšem Ferrari před tímto plánem zabouchlo dveře. Představenstvo se shodlo na tom, že současný plán společnosti pro roky 2018-2022 nebude tento druh vozu obsahovat. To znamená, že se elektromobilu s černým hřebcem na přídi dočkáme nejdříve v roce 2022.

Tak alespoň ten hybrid

Současný plán však slibuje nový hybridní model, který bude vyráběný v limitované edici stejně jako LaFerrati. Jeho premiéra by se měla uskutečnit ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2019. A někteří odhadují, že by se mohlo jednat o zmiňované SUV.

Na tento model chce Ferrati navázat ještě jedním modelem s hybridním pohonem a teprve po něm bychom se měli dočkat elektromobilu. Plány italské automobilky se však mohou kdykoliv změnit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O SV

Shlédněte také

Ferrari 488 Spider vás chytne a nepustí

V případě, že jste vynechali odhalené Ferrari 488 GTB, můžete vše napravit nyní. Dnes vám …